Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

Başkan Maduro'nun Pazartesi günü televizyonda Hükümet Karşıtı bir Askeri bir Komplo kurulduğunu ilan etmesinin ve;
“Arkasında ABD’nin bulunduğu bu Darbe Girişiminin Elebaşlarından" birinin tutuklandığını söylemesi üzerine başkent Karakas’ta yaklaşık 100 bin kişi sokağa çıktı.. -ajanslar-
 
Venezuela’da General Motors’un Mallarına el Konuldu!..
 
Şirket el koyma işleminin “yasadışı olduğu”nu savunurken uluslararası medya ajansları da olayın bir ‘hükümet kararı’ olarak duyurdu ancak...
 
Venezuela'da General Motors işletmesindeki mallara 17 yıl önce açılan bir davanın sonucu olarak mahkeme kararıyla el kondu.
 
Venezuela’nın Valencia kentinde bulunan ABD merkezli General Motors işletmesindeki mallara 17 yıl önce açılan bir davanın sonucu olarak mahkeme kararıyla el kondu. 
 
Şirket el koyma işleminin “yasadışı olduğu”nu savunurken uluslararası medya ajansları da olayın bir ‘hükümet kararı’ olarak duyurdu ancak Venezuela basınına göre karar, Zulia eyaleti Ticaret Mahkemesi tarafından verildi.
 
ŞİRKETTEN AÇIKLAMA
 
General Motors yaptığı açıklamada hükümetin Venezuela’nın endüstri merkezi kenti Valencia'da bulunan fabrikalarına yasadışı şekilde el koyduğunu ve bu konuda “tüm yasal haklarını” kullanacaklarını belirtti.
 
Açıklamada “Dün, GMV'nin (General Motors Venezolana) fabrikasına beklenmedik şekilde resmi yetkililer tarafından el konuldu, normal çalışma faaliyetleri önlendi. Ek olarak araçlar gibi şirkete ait diğer mallar yasadışı şekilde bulundukları yerlerden alındı” dendi. 
Şirketin açıklamasında el koyma işleminin şirkete, 2678 işçiye, 79 bayiye ve tedarikçilere zarar vereceği öne sürüldü.
 
Sputnik’in haberine göre Venezuela İçişleri Bakanlığı el koyma işlemi hakkında bilgi vermedi.
 
17 YIL ÖNCE AÇILAN BİR DAVANIN SONUCU
 
Öte yandan Venezuela medyasına göre el koyma hükümet değil idari mahkeme kararı.
 
Buna göre Zulia Eyaleti Ticaret Mahkemesi, 17 yıl önce Maracaibo kentindeki bir General Motors tedarikçisi tarafından açılan 4.8 milyon dolarlık dava sonucu el koyma kararını verdi. Fabrikaya da Salı günü konuyla ilgili tebligat gönderildi.
 
General Motors Venezuela yönetimi davacı ile sözleşmelerinin ‘verimsiz performans’ nedeniyle iptal edildiğini ileri sürerken davacının talebinin ise “akıl dışı” olduğunu savundu.
 
2015’TEN BERİ MONTAJ YAPMIYOR
 
Bu arada General Motors Venezuela’nın 2015 yılından beri ekonomik kriz yaşadığı ve Aralık 2015’ten bu yana “tek bir otomobilin dahi montajın yapmadığıı” da belirtiliyor.
 
Şirketin banka hesaplarının da bloke edildiği gelen haberler arasında.
 
(DIŞ HABERLER)
Son Düzenlenme Tarihi: 20 Nisan 2017 - Evrensel

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.