Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

Bir Basın mensubunun Merkel'e, 'Putin'in sadece elini sıktınız' demesine kızan Serok Merkel;
'Başka Neresini Sıkacaktım' diyerek yanıtlaması, Kadın ve Erkek basın mensupları arasında 'bölünmelere' yol açtı. -d.d.com-
 
Putin ve Merkel'in gergin toplantısı: Hiçbir konuda Anlaşamadılar
 
Soçi'de bir araya gelen Merkel ve Putin, bahsi geçen başlıklarda hiçbir uzlaşıya varamadıkları bir toplantı gerçekleştirdiler.
 
Almanya Başbakanı Angela Merkel, Karadeniz kıyısındaki Soçi kentinde Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile bir araya geldi.
 
Merkel'le Putin'in ortak basın toplantısına ise iki liderin Suriye, Ukrayna ve Rusya'nın insan haklarına yaklaşımı konusundaki görüş ayrılıkları nedeniyle gergin bir hava hakimdi.
 
DW Türkiye'nin haberine göre, gazetecilerin sorularını yanıtlarken sert yüz ifadeleri takınan iki liderin, birbirlerinin suratlarına da nadiren baktıkları görüldü.
 
MERKEL: SURİYE'DE GÜVENLİ BÖLGELER GEREKLİ devil
 
Merkel, basın toplantısında Suriye'de ilan edilecek bir ateşkese destek için ellerinden gelen her tür desteği vermeye hazır olduklarını belirterek, sivil halkın korunması için çatışmasız bölgeler oluşturulmasından yana olduklarını kaydetti. Merkel, "Güvenli bölgeler konseptinin, üzerinde çalışılması gereken konulardan biri olduğunu düşünüyorum" dedi.
 
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ise Suriye lideri Beşar Esad'ın görevden ayrılması yönündeki çağrılara bir kez daha karşı çıkarak, Esad'ın geleceği ile ilgili kararı Suriye halkının vermesi gerektiğini söyledi.
 
MERKEL SEÇİM MANİPÜLASYONUNDAN KORKMUYORMUŞ
 
Moskova'nın 2014'te Ukrayna'ya bağlı Kırım'ı ilhak etmesinden bu yana Rusya'ya ilk resmi ziyaretini gerçekleştiren Merkel'e, Rusların yalan haberler yayarak Almanya'da Eylül'de yapılacak meclis seçimlerine müdahale etmesinden korkup korkmadığı soruldu.
 
Merkel, 'hibrid savaşın' Rus askeri doktrininde rol oynadığını bildiğini ve siber suçların da bu doktrinin bir parçası olduğunu belirterek, bu konuda herhangi bir korku duymadığını, Almanların kendi seçim kampanyalarını yürütecek özgüvene sahip olduklarını söyledi.
 
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ise ülkesinin başka ülkelerin işlerine asla karışmadığını savunarak, seçim kampanyalarına yönelik manipülasyon girişimi suçlamalarını reddetti.
Putin, "Biz asla diğer ülkelerin siyasi süreçlerine müdahale etmeyiz ve kimsenin de bizim siyasi yaşamımıza ya da dış politika süreçlerimize karışmasını istemeyiz" diye konuştu.
 
02 Mayıs 017-sol haber

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.