Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

Eski Libya istihbarat subayı olan Ramazan Abedi, daha sonra İngiliz istihbaratı MI6 tarafından devşirilmiş ve El Kaide içerisinde harekata katılmak üzere Libya’ya gönderilmişti. O dönemde 16 yaşında olan oğlu Selman, onunla birlikte Libya’da çarpıştı...

 

BBC’nin gece programı Newsnight’a göre, Manchester saldırısının faili Selman Abedi ve babası MI6 ajanı Ramazan Abedi, Libya Arap Cemahiriyesinin devrilmesi sürecine katıldılar.

Lancaster House mutabakatları sırasında Birleşik Krallık ve Fransa, Libya Arap Cemahiriyesi ve rehberi Muammer Kaddafi’yi devirme kararı almışlardı.

NATO eşgüdümünde yürütülen harekat başlangıçta sadece karadaki El Kaide birliklerine, ardından da aynı zamanda Misrata aşiretine dayanıyordu.

Eski Libya istihbarat subayı olan Ramazan Abedi, daha sonra MI6 tarafından devşirilmiş ve El Kaide içerisinde harekata katılmak üzere Libya’ya gönderilmişti.

O dönemde 16 yaşında olan oğlu Selman, onunla birlikte Libya’da çarpıştı.

Çeviri: Osman Soysal

06 Haziran 017-voltairenet.org

 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.