Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

Alman Sendikalar Birliği’ne ait Hans-Böckler-Stiftung, yoksulluk eşiğinin altında kalan emekçi sayısının 2004 ve 2014 yılları arasında iki kattan fazla artığını belirledi.
 
Çalışıyor olmasına rağmen Almanya’da giderek daha fazla insan yoksulluk çukuruna düşme tehlikesiyle karşı karşıya. Alman Sendikalar Birliği’ne ait Hans-Böckler-Stiftung, yoksulluk eşiğinin altında kalan emekçi sayısının 2004 ve 2014 yılları arasında iki kattan fazla artığını belirledi.
 
Bu duruma göre Almanya’da çalışanların yoksulluğu diğer Avrupa Birliği ülkelerinden daha fazla ve daha hızlı arttı.
(Yiyecek bir şeyler bulma umudu ile, Çöp kutusunu karıştıran 'Emekli bir Kadın.d.d.com)
Almanya'da yoksulluk geliri olarak kabul edilen aylık net geliri 958 Euro'nun altında kalan çalışır durumdaki 18-64 yaş arasındaki emekçilerin oranı 2004 yılında yüzde 4,8 idi. Araştırmaya göre on yıl sonra bu oran yüzde 9,6’ya çıktı.
 
Çalışanların sayısı artıyor, ama
 
Çalışır durumda olanların sayısı 39,3 milyondan 42,6 milyona çıktı. Ancak 2004 yılında 1,9 milyon emekçi çalışmasına rağmen yoksulken 2014 yılında bu sayı 4,1 milyona çıktı.
 
Almanya'da istihdam artışı büyük ölçüde yarı zamanlı işlerin artması ve düşük ücret sektörüne dayanıyor. Bu durum işsizlerin önerilen her işi kabul etmesi için baskı aracı olarak görev yapıyor.
 
Tabiki bu araştırmanın bir sendika vakfı tarafından yapılmış olması araştırmayı daha cazip hale getiriyor. Araştırmada sendikanın bu duruma son verecek hangi planlarının olduğuna dair küçük bir not bulmayı bekleyenlerin hayal kırıklığına hazır olması gerekiyor.
 
Çünkü böyle bir not yok.
 
08 Temmuz 017-radyo kassel

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.