Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

Pentagon, Birleşik Arap Emirlikleri'nin Yemen'deki operasyonlarına destek vermek amacıyla küçük bir özel kuvvet grubunu Yemen’e gönderdiğini açıkladı.

 

 

ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon), ABD’nin, Birleşik  Arap Emirlikleri'nin (BAE) Yemen'in Şebva ilinde Arap Yarımadası El Kaide'sine  (AQAP) yönelik operasyonlarına destek vermek üzere Yemen'e asker  konuşlandırdığını açıkladı. wink
 
Pentagon sözcüsü Albay Jeff Davis, düzenlediği basın toplantısında,  ABD’nin istihbarat desteğinin ve hava saldırılarının yanı sıra  BAE  operasyonlarına destek vermek amacıyla küçük bir özel kuvvet grubunu Yemen’e  gönderdiğini söyledi.
 
ABD askerlerinin tavsiye ve taktik desteği verdiğini ifade eden Albay  Davis, şöyle devam etti:
 
"Biz orada gerekli olduğu ölçüde hava saldırısı ve yetkiler kapsamında  gerekli olduğu ölçüde kara operasyonları düzenliyoruz ancak bu operasyonun, BAE  tarafından duyurulan Şebva operasyonunun ana odağı, oraya girip Şebva ilinde  AQAP’ın elinde bulunan alanları temizlemektir."
 
Bilgi paylaşılmadıcool
 
Askerlerin orada doğrudan çatışmaya girmeyeceğini belirten Davis,  asker sayısına dair bir bilgi paylaşmadı. Davis, "Nerede olduklarına dair bir şey demeyeceğim ama ana rolleri  bilgi akışı sağlamak olacak." dedi.
 
2014 yılında Husilerin başkent Sana’yı almasından kısa bir süre sonra  ABD Yemen’de konuşlu askerlerini çekmişti.
 
Belirli aralıklara Yemen’de hava saldırısı düzenleyen ABD kuvvetleri,  Ocak ayında bir El Kaide kampına saldırı düzenlemiş, saldırıda bir ABD askeri  öldürülmüş onlarca sivil de çapraz ateşte hayatını kaybetmişti.
 
05 Agustos 017- gazete vatan

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.