Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

BM'ler Güvenlik Konseyi (BMGK) Kuzey Kore gündemiyle toplandı.
Oturumda konuşan ABD'nin Temsilcisi Nikki Haley, Kuzey Kore liderinin 'savaş için yalvardığını' söyledi...

 

 

Kuzey Kore'nin hidrojen bombası denemesinin ardından toplanan Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'nde tartışmalar yaşanıyor.
 
BM Genel Sekreteri Antonio Guterres, BM Güvenlik Konseyi'ni birlik olmaya ve uygun tepkiyi koymaya çağırırken, Birleşmiş Milletler Siyasi İlişkilerden sorumlu Genel Sekreter Yardımcısı Jeffrey Feltman, tansiyonun yükselmesinin tehlikeli sonuçlara neden olabileceğini belirtti. 
Feltman, BMGK üyelerini Kuzey Kore'ye karşı akıllı ve cesur diplomasi yürütmeye çağırdı.wink
'HİÇ OLMADIĞI KADAR TEHLİKELİ'devil
Oturumda söz alan ABD'nin BM elçisi Nikki Haley ise sert ifadeler kullandı. Kuzey Kore'nin eylemleri için 'yeter artık' ifadelerini kullanan Haley, BMGK'yı 'mümkün olan en güçlü yaptırımları' uygulamaya çağırdı.devil
 
15 konsey üyesinin 2006'dan bu yana Kuzey Kore'ye karşı kademeli yaptırım uygulama yaklaşımının işe yaramadığını belirten Haley, "Kim Jong Un savaş için yalvarıyor" ifadelerini kullandı.devil
 
Haley, "Çabalarımıza rağmen, Kuzey Kore'nin nükleer programı hiç olmadığı kadar ileride ve tehlikeli. Savaş, asla ABD'nin istediği bir şey değil. Bunu şimdi istemiyoruz. Ama ülkemizin sabrı sınırsız değil" şeklinde konuştu.
 
04 Eylül 017-Sputnik

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.