Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

El Hüseyin, Venezuela'da "insanlığa karşı suç" işlenmiş olabileceğini... söylemişti.  Venezuela hükümeti, ülkedeki ekonomik ve siyasi kriz; "hükümete karşı yürütülen emperyalist savaş yüzünden" diyor.  
(foto, BM'in-yavşağı-Zeid-Raad-el-Huseyin. d.d.com)
    
 
Venezuela Dışişleri Bakanı Jorge Arreaza , Birleşmiş Milletler İnsan Hakları Yüksek Komiseri Zeid Raad el Hüseyin'i yalan söylemekle suçladı.
 
El Hüseyin, Venezuela'da "insanlığa karşı suç" işlenmiş olabileceğini, gerilimlerin artma ihtimalinin yüksek olduğunu söylemişti.
 
1 Nisan'da artmaya başlayan hükümet karşıtı protestolarda bugüne kadar en az 120 kişinin öldüğü tahmin ediliyor.
 
(Foto,Venezuela Dışişleri Bakanı Jorge Arreaza)
 
Arreaza, BM'den gelen bu eleştirinin temelsiz olduğunu söylerken El Hüseyin'in Venezuela'ya karşı düşmanlığına son vermesini talep etti ve BM'nin açıklamasının yalanlarla dolu olduğunu belirtti.
 
BM'nin yayınladığı raporda ülkede 124 kişinin öldürüldüğü, bunların 46'sının hükümeti destekleyenler ve polis, 27'sinin ise muhalifler tarafından öldürüldüğü, geri kalanlarının kimler tarafından öldürüldüğünün bulunamadığı aktarılmıştı.devil
 
Venezuela hükümeti, ülkedeki ekonomik ve siyasi krizi "hükümete karşı yürütülen emperyalist savaşa" bağlıyor.
 
12 Eylül 017-BBC

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.