Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

d.d.com: ABD'nin Kanlı Terör oyunları ve 'Yalnız Kurt' palavrası devam ederken Sorular:
1) Madem bunlar 'terörist'? neden 'Vahşetin', 'Terörün' baş sorumlusu ABD diplomatlarını, Askeri tesislerini hedeflerine koymayıp, sürekli, suçsuz-günahsız Halka saldırıyor? 2)Neden saldırgan ilan edilenler hep ÖLÜ ELE GEÇİRİLİYOR?..

 

 

3)Tesadüfen yaralı ele geçirlenler, neden Basınla, aileleri ile görüştürülmüyor vede bunların aileleri neden susturuluyor,
 
4)Neden 'terörist' ilan edilip katledilenlerin ailelerinin çok ender de olsa, tesadüfen basına yansıyan açıklamaları. ABD faşistlerinin yaptığı açıklamalarının tam tersi?...
 
5)Katledilen insanların 'otopsi raporları' (nasıl vurulmuşlar, nerelerinden?), o sıra da 'saldırgan' nerede durup ateş ediyordu? Bunlar basından neden özellikle gizleniyor, açıklanmıyor...
 
6) Katliamda 'Teröristler' tarafından kullanıldığı iddia edilen silahların Balistik raporları ile Kurbanların vücudundan çıkan mermiler kaç silaha ait? Kaç kez ateş edilmiş ?...
 
7)  ABD faşistleri bu kanlı terör oyunları ile halkı korkutup, terörize ederek neyi hedefliyor?
 
8)....? (siz doldurun)  -d.d.com-
................................
 
BBC/ Teksas'taki kilise saldırısı: 'Yalnız saldırgan? 26 kişiyi öldürdü'?
 
ABD polisi, Teksas Eyaleti'ndeki bir kilisede bir saldırganın tek başına düzenlediği saldırıda 26 kişiyi öldürdüğünü, 20 kişiyi de yaraladığını açıkladı.
 
Texas Kamu Güvenliği Bölgesel Direktörü Freeman Martin, saldırganı 20'lı yaşlarının başındaki beyaz bir erkek olarak tanımladı. Saldırganın tamamen siyah giyindiği ve hücüm yeleği bulunduğu kaydedildi. 
 
Yetkililere göre saldırganda bir saldırı tipi tüfek de vardı.devil
 
Martin, saldırganın kilisenin dışında ateş açmaya başladığını ve daha sonra kilisenin içine girip ateş açtığını söyledi. Kurbanların yaşlarının 5 ila 72 arasında değiştiği bildirildi.
 
Bir vatandaşın "tüfeğini alıp, araçla kaçan saldırgana ateş ettiğini" belirten Martin, vatandaşın saldırganı takip ettiği aracına çarpıp durdurduğunu anlattı. 
 
Polisin saldırganı aracında ölü bulduğu belirtilirken, bunun açılan ateşle mi yoksa saldırganın kendisini vurmasıyla mı olduğu henüz bilinmiyor.
 
ABD medyası saldırganın 26 yaşındaki Devin P Kelley olduğunu bildirirken, polis henüz şüphelinin kimliğini doğrulamadı.
 
Bir kasaba sakini kilisedeki ayine genelde yaklaşık 50 kişinin katıldığını söyledi. Ölenler arasında çocukların da olduğu belirtiliyor.
 
FBI olay yerinde
 
Polis ile birlikte Federal Soruşturma Bürosu (FBI) yetkilileri de olay yerinde inceleme yapıyor.
 
Saldırganın, olayı gerçekleştirme nedeniyle ilgili henüz bir açıklama yapılmadı.
 
Yurtdışı gezisindeki ABD Başkanı Donald Trump, Japonya'dan attığı twette olayı takip ettiğini belirtti.
 
San Antonio'daki yerel gazetenin muhabiri Max Massey, olay yerindeki ailelerin görüntülerini paylaştı.
 
Massey'nin dinlediği görgü tanıklarının ifadelerine göre, saldırgan birkaç kez silahını yeniden doldurdu.
 
Ekim ayında ABD'nin Las Vegas kentinde 58 kişinin yaşamını yitirdiği, 500'den fazla insanın yaralandığı saldırıyla ilgili soruşturma devam ediyor.cooldevil
 
New York'ta da geçtiğimiz hafta bir saldırı gerçekleşmiş, kent 11 Eylül 2001'de Dünya Ticaret Merkezi'ne düzenlenen saldırıdan bu yana en ölümcül terör saldırısıyla karşılaşmıştı. Saldırıda sekiz kişi hayatını kaybetmişti.
 
ABD'de yayınlanan Boston Globe gazetesinin haberine göre, bu yıl ülkede gerçekleşen ve kitlesel silahlı saldırıların sayısı 307'ye ulaştı. 
 
06 Kasım 2017-BBC

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.