Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

UNAIDS, ülkede 11 binin üzerinde HIV taşıyıcısı bulunduğunu  bildirirken Mısır Sağlık Bakanlığına göre bu sayı 7 bin civarında.

 

Birleşmiş Milletlerin AIDS ile mücadele kuruluşu UNAIDS,  Mısır'da AIDS'in tehlikeli biçimde yayıldığı uyarısında bulundu. 
 
UNAIDS yetkilisi Ahmed Hamis, Associated Press (AP) haber ajansına  yaptığı açıklamada;
Mısır'da AIDS vakalarının her yıl yüzde 25 ila 30 artış  gösterdiğini belirterek sayının hızla artmasının endişe verici olduğunu söyledi.
 
 
Hamis, Mısır'da son dönemde genç yaştakilerin HIV taşıyıcısı olduğunun  tespit edildiğini belirterek toplumda damgalanma ve krizin çözümüne yönelik  fonların

yetersizliği, salgınla mücadele çabalarını baltaladığını vurguladı.
 
BM verilerine göre, AIDS salgınının yayılma hızı bakımından Mısır,  Ortadoğu ve Afrika'da İran, Sudan ve Somali'nin ardından 4. sırada yer alıyor.
 
Mısır'da AIDS hastalarının sıklıkla uydurma suçlamalarla cezaevine  gönderildiği ve toplum tarafından dışlandığı ifade ediliyor.
 
UNAIDS, ülkede 11 binin üzerinde HIV taşıyıcısı bulunduğunu  bildirirken Mısır Sağlık Bakanlığına göre bu sayı 7 bin civarında.
 
04 Aralık 017- gazete vatan

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.