Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

ABD'nin, yaptırım uygulanacak 114 Rus politikacı ve 96 iş adamının bulunduğu 'Kremlin Raporu'nda yer almasını  yorumlayan Putin, alaycı bir ifadeyle "Kırgınım" dedi.
(bu açıklamalar ile, kendisini 'basit' ve komik duruma düşüren kendisi aslında. d.d.com)
 
 
© REUTERS/ Grigory Dukor- RUSYA
 
ABD Hazine Bakanlığı'nın yayımladığı ve yaptırım uygulanabilecek 114 Rus politikacı ve 96 iş adamının bulunduğu 'Kremlin Raporu'nda yer almamasını yorumlayan Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, alaycı bir ifadeyle "Kırgınım" dedi.
Medvedev, Peskov ve Lavrov, ABD’nin 'Kremlin Raporu'ndadevil
 
Kremlin Raporu'nu Rusya-ABD ilişkilerini zorlaştıran ve uluslararası ilişkilere zarar veren 'dostça olmayan bir belge' olarak nitelendiren Putin, listede isminin bulunmamasıyla ilgili salondakileri güldüren bir yanıt verdi. 
 
Putin, Sovyetler Birliği döneminin popüler filmlerinden 'Kafkasya Esiri veya Şurik'in Yeni Maceraları'nın bilindik repliği "Kırıldım, bak" ifadesini Kafkas aksanıyla söyledi.
'İT ÜRÜR, KERVAN YÜRÜR'wink
 
ABD'nin eylemlerine karşın Rusya'nın 'İt ürür, kervan yürür' kuralına göre hareket etmesi gerektiğini söyleyen Putin şöyle devam etti:
 
"Biz her şeyden çok kendimizi düşünmeliyiz, ekonomi, tarım, ihracatın desteklenmesi, sağlık, eğitim ve savunma kapasitesini artırmakla uğraşmalıyız. O zaman, listeler hazırlamanın, kalkınmamızı engellemeye çalışmanın anlamsız olduğu bilinci ortaya çıkacaktır."
'ABD'NİN YAPTIĞI APTALLIK'blush
 
Peskov: Washington, 'Kremlin Raporu'ndaki isimleri de-facto olarak ABD düşmanı ilan etti
 
ABD'nin Rusya'yı tehdit bakımından Kuzey Kore ve İran'la aynı kefeye koyduğuna da dikkat çeken Putin, bunun bir aptallık olduğunu söyledi.
 
Rus lider, "Şu aptallığa bakın. Rusya'yı Kuzey Kore ve İran'la aynı kefeye koyuyorlar ve aynı zamanda da bizden Kuzey Kore sorununun çözümüne katılmamızı, İran konusunda neler yapılabileceğini düşünmemizi istiyorlar. Bu aptallık değil midir?" diye konuştu.
 
(Putin'in burada kendi müttefikleri hakkında sarf ettiği sözler, yakıştırmalar bile, onlara nasıl ABD gibi aşağılayıcı gözle baktığını gösteren ibretlik 'belge'. Yani, İran, Kuzey Kore'yi aşağılayarak kendini savunuyor ABD karşısında. Bu türü konuşmaları yapsa yapsa bir ABD yalakası yapar... pes doğrusu....d.d.com)
 
'ŞİMDİLİK YANIT VERMEYECEĞİZ'devil
Putin, Rusya'nın 'Kremlin Raporu'na şimdilik yanıt vermeyeceğini ancak Rusya'dan sonsuza dek taviz vermesinin beklenmemesi gerektiğini de belirtti.
 
Putin, "İlişkileri sıfır seviyesine indirmek tamamen aptallık olur. Böyle bir listenin yayınlanmasını beklediğimizi saklamayacağım. İlişkilerimizi sıfır seviyesine indirecek ciddi karşı adımlar atmaya hazırdık ancak şimdilik bundan kaçınacağız"devil ifadelerini kullandı. ('çevir, Kaz yanmasın', hikayesi...d.d.com)
 
'DÜNYANIN RAHAT BİR NEFES ALACAĞINDAN EMİNİM'devil
ABD'yle ilişkileri geliştirme niyetinde olduklarını söyleyen Putin, Rusya ve ABD halklarının buna ilgi gösterdiğini ve iki büyük nükleer devletin zamana uygun, birbirine saygılı ilişkiler geliştirdiğini gördüğünde tüm dünyanın rahat bir nefes alacağından emin olduğunu vurguladı.
 
30 Ocak 2018- Sputnik
 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.