Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

30 kurum ve 1.000 inisiyatif, hazırladığı taleplerle hükümet üzerindeki baskılar artıyor. Hedef: insanları gıda maddesi yardımına muhtaç olmaktan çıkarmak.
(foto daki, tosun 'SPD' şefi 'Gabriel'; 'Harz IV', şişmanlatır, kendinize dikkat edin', diye uyarıyor d.d.com)
 
 
 
Yardımlar Yüzde 30 Artırılmalıwink
 
Tafel-Anlaşmazlığı : Sosyal Birlikler Hartz IV yardımlarının artırılmasını istiyor
 
Büyük koalisyon sözleşmesi yazıldı. 30 Sosyal Birlik kuruluşu sözleşmenin düzeltilmesini istiyor. Temel Güvence ve Hartz IV yardımı miktarı artırılmalı. Sebep, Aşevleri (Tafel) tartışması
 
"Böyle devam edemez. Yoksul yoksula karşı kullanılamaz" diyen Paritätische Wohlfahrtsverband başkanı Ulrich Schneider, Tafeln Almanya ve diğer sosyal kuruluşlarla birlikte yoksulluk politikasında değişiklik çağrısı yaptı.
 
Çağrı, ''Essen'deki aş evi Tafeln’in yardıma muhtaç yabancılara gıda maddesi yardımı yapmama kararı almasıyla başlayan tartışmalara dayanıyor. Tafeln yardım kuruluşlarının yabancı düşmanlığı ve ırkçılığın güçlenmesi için istismara açık olduğu görülüyor. Sosyal Birliklere göre sebep çok daha derinlerde yatıyor.
 
Armutkonferens sözcüsü Barbara Eschen “Sorunların sebebi mülteciler değil, bilakis başarısız sosyal politika”dedi. 
 
Çünkü, artan sayıda yardıma muhtaç insan yıllardır Tafeln adlı yardım kuruluşlarına gıdam maddesi yardımı almak için gidiyor. Bu da Sosyal Demokratların 2005 yılında çıkardığı agenda 2010 sonucu ortaya çıktı.
 
Yani Tafeln kuruluşlarının babası SPD. Hartz IV yardım miktarı, Temel Güvence ve ilticacılara yapılan yardımların yüzde 30 artırılması isteniyor.
 
Bu talebin gerçekleşmesi durumunda devlet yardımı alan yaklaşık 7 milyon insana ayda 100 ile 150 euro daha fazla yardım yapılmış olacak. Schneider, "Yardım miktarları öyle yükseltilmeli ki, hiç kimse gıda maddesi yardımına muhtaç olmasın“ dedi. 
 
Şu anda tek başına çocuk yetiştiren veya bekar olan bir kişi ayda 416 Euro devlet yardımı alıyor. 
 
Kuruluşlara göre hesaplama yapılırken çocukların gerçek ihtiyaçları göz ardı edildi. Pro Asyl yöneticisi Günter Burkhardt, Tafeln yardım kuruluşları tartışmasında mültecilerin günah keçisi olarak kullanıldığını söyledi. 
 
Gerçek ise sosyal politikada yapılan yanlıştan kaynaklandığını belirtti.
 
Gelecek hafta ülkeyi yönetmeye başlayacak SPD ve Birlik Partileri koalisyon sözleşmesinde Hartz IV yardımının artırılacağı ve yoksullukla mücadele edileceğine dair bir cümle yok. Yoksullukla mücadele için bu yasama döneminde çocuk parası 25 euro artırılacak. Emeklilikte Temel Güvence yasası yürürlüğe sokulacak.
 
Sosyal Birlikler bu yolla yoksulluğun engellenemeyeceğini açıkladı. Çünkü çocuk parasına yapılacak 25 Euro, Hartz IV alan ailelere ödenen paradan kesilecek. 
 
Schneider, koalisyon sözleşmesinin son söz olmaması gerektiğini vurguladı.
 
06 Mart 2018- radyo kassel

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.