Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

Alman medyasındaki haberlere göre, gelecek hafta kurulması beklenen yeni hükümette dışişleri bakanlığı görevini üstlenecek isim, Heiko Maas! (foto da, yeni dışişleri bakanımız, 'Heiko Maas', sadece kulaklarını kapadığına bakmayın, 'ağzıda' sıkıdır. d.d.com)
 
 
 
Alman haber ajansı dpa'nın yanı sıra Spiegel ve Focus gibi medya kuruluşlarının parti çevrelerine dayandırdığı haberlerine göre, şu anda adalet bakanı olarak görev yapan Sosyal Demokrat Partili (SPD) Heiko Maas yeni hükümette dışişleri bakanlığı görevini üstlenecek.
 
Halen dışişleri bakanlığı görevini yürütmekte olan Sigmar Gabriel bugün yeni kabinede görev almayacağını açıklamıştı.
 
Gabriel, Twitter hesabından yaptığı açıklamada SPD'nin müstakbel genel başkanı Andrea Nahles ile geçici Genel Başkan Olaf Scholz'un kendisine yeni hükümette yer almayacağını bildirdiklerini belirterek;
 
"SPD için siyasi liderlik görevlerini üstlendiğim dönem böylelikle sona eriyor… Yaklaşık 30 yıllık siyasi kariyerimde 18 yıl boyunca ülkem ve SPD için idari konumda bulunma imkanım oldu.. Bu benim için, müteşekkir olduğum büyük bir onurdu"blush demişti. 
 
(foto, Sigmar Gabriel, silah tüccarlarının uzman danışmanı ve aracısı)
 
Gabriel'in görevine devam etmeyeceğini açıklamasının ardından dışişleri bakanlığı görevine getirilecek isim merakla bekleniyordu. SPD henüz kabinede yer alacak altı bakanın hangi isimler olduğu hakkında resmi bir açıklama yapmadı.
 
Listenin yarın kamuoyuna açıklanması bekleniyor.
 
Almanya'da Başbakan Angela Merkel liderliğindeki Hristiyan Birlik partileri (CDU/CSU) ve Sosyal Demokrat Parti'den (SPD) oluşan koalisyon hükümetinin gelecek hafta görevine başlaması bekleniyor.
 
Haberi yapanlar; FP, dpa, DW/BÖ, DÇÜ 
 
(Korkudan, isimlerini bile yazamıyor bu haberi veren garipler, üstelik burası TC değil Almanya. Varın, devlet terörünün insanları ne hale getirdiğini artık siz düşünün?  Ama, asıl düşünülmesi gereken şu;  Almanya gibi, TC'yi habire borç para-silah ve mühimmat  ile besleyen  bir devletin, TC gibi,  'yarı-sömürge' bir devletin karşısında, nasıl bu hale sokulduğunu, ve bu ortamı kimlerin yarattığını düşünün? ... d.d.com)
 
©08 Mart 2018- Deutsche Welle Türkçe
 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.