Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro, ABD’nin Caracas Büyükelçisi Todd Robinson’a ülkeden ayrılması için 48 saat süre verdi. (foto,arşivden alındı)

 

 

Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro televizyondan yaptığı açıklamada, Robinson ve yardımcısı Brian Naranjo’ya Venezuela hükümetine karşı komplo kurdukları gerekçesiyle ülkeden ayrılmaları için 48 saat süre verdiğini duyurdu.
 
Maduro’nun ifadeleriyle ilgili ABD tarafından henüz bir açıklama gelmedi.
 
POMPEO SEÇİMLER İÇİN “HİLELİ” DEMİŞTİ
 
ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, Venezuela’da gerçekleşen seçimleri “hileli” olduğu gerekçesiyle kınadığını açıklamıştı.
 
Açıklamada, “ABD, 20 Mayıs’ta gerçekleşen Venezuela’daki hileli seçimleri kınıyor. Bu sözde seçimler anayasaya saldırı ve Venezuela’nın geleneksel demokrasisine hakarettir” ifadesine yer verilmişti.
 
AB’DEN MADURO’YA UYARI
 
Avrupa Birliği, Venezuela’da düzenlenen devlet başkanı seçimlerinin ulusal bir mutabakat sağlanmadan ve şaibeli bir şekilde gerçekleştirildiğini ileri sürdü. Yazılı bir açıklama yapan AB “gerekli adımların” atılacağı uyarısında bulundu.
 
Açıklamada seçimlerde siyasi çoğulculuk, demokrasi, hukukun üstünlüğü ve şeffaflık ilkelerine saygı gösterilmediği savunulara, “Bu nedenle AB ve tüm üye ülkeler gerekli adımları gözden geçirecektir” denildi.
 
MADURO YÜZDE 68 İLE KAZANMIŞTI 
 
Venezuela Ulusal Seçim Konseyi Başkanı Tibisay Lucena da yaptığı açıklamada seçimlere yüzde 46’nın üzerinde katılımın sağlandığını ve 8 milyon 300 binden fazla oyun sayıldığını belirtmişti.
 
Lucena, 5 milyon 800 binden fazla oy alan Maduro’nun yaklaşık yüzde 68 oy oranı ile yeniden devlet başkanı seçildiğini duyurmuştu.
 
23 Mayıs 2018- acikgazete.com

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.