Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

Frankfurt merkezli DE-CIX, BND'nin kullanıcıların telefon, chat ve e-posta haberleşmelerini yıllarca Yasa Dışı biçimde dinlediği gerekçesiyle dava açmıştı.
(istihbarat örgütlerinin elinde, 'Kobay' gibiyiz hepimiz...)

 

 

BND, DE-CIX’in Verilerini Kullanabilecek
 
Dünyanın en büyük İnternet Değişim Noktası'nı (IDN) işleten DE-CIX şirketinin dış istihbarat teşkilatı BND’ye karşı "internet kullanıcılarını yasa dışı takip" suçlamasıyla açtığı davayı Leipzig Federal İdare Mahkemesi reddetti.
 
Mahkeme kararına göre Federal Alman İstihbarat Servisi DE-CIX internet şirketinin verilerini kullanabilecek.
 
Davada hükümeti temsil eden avukat Wolfgang Roth hükümetin izleme faaliyetlerine ilişkin G-10 Komisyonu'nu görevlendirdiğini hatırlatarak söz konusu faaliyetlerin bu komisyonun onayına tabi olduğunu söyledi.
 
Roth, telekomünikasyon verilerinin gizliliğine yönelik müdahalelere komisyon tarafından izin verilebileceğini belirterek daha detaylı talimatların ise gizlilik nedeniyle söz konusu olamayacağını savundu.
 
Frankfurt merkezli DE-CIX, BND'nin kullanıcıların telefon, chat ve e-posta haberleşmelerini yıllarca yasa dışı biçimde dinlediği gerekçesiyle dava açmıştı.
 
31 Mayıs 2018-radyo kassel

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.