Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

Uluslararası Göç Örgütü (IOM) teknenin dün sabah saatlerinde Aden Körfezi'nde battığını ve ölenlerin 37'sinin erkek, dokuzunun da kadın olduğunu belirtti...
 
 
Göçmenlerin tümünün Etiyopya vatandaşı olduğu belirtildi.
 
BM yetkilileri Somali'den Yemen'e geçmeye çalışan en az 46 göçmenin, teknelerinin batması sonucu boğularak öldüğünü açıkladı.
 
Yemen açıklarındaki kötü hava koşulları nedeniyle alabora olan teknedeki 16 kişinin de kayıp olduğu belirtildi.
 
Kazadan sağ kurtulanlar, Bosaso limanından yola çıkan teknede Yemen ve diğer körfez ülkelerinde iş bulabilmeyi uman en az 100 kişi olduğunu söyledi.
 
Göçmenlerin tümünün Etiyopya vatandaşı olduğu belirtildi.
 
Uluslararası Göç Örgütü (IOM) teknenin dün sabah saatlerinde Aden Körfezi'nde battığını ve ölenlerin 37'sinin erkek, dokuzunun da kadın olduğunu belirtti.
 
Teknedeki bazı göçmenlerde can yeleği olmadığı kaydedildi.
 
IOM yetkilisi Mohammed Abdiker;
 
 "Her ay yedi bini aşkın yoksul göçmen bu yolculuu yapıyor, sadece geçen yıl 100 bin göçmen bu yolu kullandı. Korkunç koşullarda seyahat ediyorlar. Bu artık sona ermeli" dedi.
 
Afrika boynuzundaki ülkelerden gelen göçmenler onyıllardır yakın olması ve Yemen'in diğer körfez ülkeleri ve Avrupa'ya çıkış kapısı olduğu algısı nedeniyle bu ülkeye gidiyor.
 
Ancak Yemen'in kendisinde de iç savaş var ve insani bir krizle karşı karşıya.
 
07 Haziran 2018- gazeteduvar.com

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.