Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

Bundan böyle Mültecilere yardıma yönelik basın ve medya kampanyaları yürüten, bu kampanyalarda yer alan, Mültecileri olumlu göstermeye yönelik propaganda yapan kuruluşlar yüzde 25 özel Mülteci vergisi ödeyecekler.
 
 
 
Tarık Demirkan-Budapeşte
 
Macaristan'da hükümetin parlamentoya sunduğu vergi paketi, "mülteci vergisi" gibi yeni bir kalem de içeriyor.
 
Hükümet kararına gerekçe olarak, mülteci akını nedeniyle sınır güvenliğine ve diğer bazı önlemlere bütçeden çok pay ayrılmasını gösterdi ve uygulamayla bu giderlerin bir kısmının karşılanabileceği görüşünde.
 
Yeni ve özel bu vergi, herkesten alınmayacak.devil
 
Macaristan'da mültecilere yardım faaliyetlerini sürdüren sivil toplum kuruluşlarının vergilendirilmeleri hedefleniyor.
 
Bundan böyle mültecilere yardıma yönelik basın ve medya kampanyaları yürüten, bu kampanyalarda yer alan, mültecileri olumlu göstermeye yönelik propaganda yapan ya da mültecilere yardım için ulusal organizasyonlar yürüten kuruluşlar gelirleri ve mülkleri üzerinden yüzde 25 özel mülteci vergisi ödeyecekler.
 
'Özel vergiye tabi tutulmaları normal'
 
Konuyla ilgili konuşan bir hükümet yetkilisi "Ülkeye gelen ve bir süre burada yaşayan mülteciler kendilerine tanınan sosyal haklar nedeniyle tüm Macar vatandaşlarından kesilen vergilerinden yararlanıyorlar. Bu nedenle mültecilere yardım eden kuruluşların özel vergiye tabi tutulması normaldir" diyerek verginin nedenlerini açıkladı.
 
(hiçbir devlette 'extra 'mülteci vergisi' diye bir yasa, yoktur, bu açıklamada namussuzca.... Çünkü, devletler Mülteci gelsde- gelemesede 'aynı vergiyi' vatandaşından bağırta bağırta alır. Hiç mülteci gelmese bile, yani. Ayrıca, 'devletler, nereye harcama yaptığını, nasıl yaptığını, ne vatandaşına anlatır, nede fikrini sorar.. Lenin- Mao rejimlerinde ise durum çok daha korkunçtur, bütün insanlar partidevlet kölesi gibiydi.. protesto hakları bile yoktu.. bunlar da o Totaliter rejimlerin artıkları... şaşırtmıyorlar bizi, çünkü bizde o rejimleri yıllarca 'sosyalizm' diye savunduk....d.d.com)
 
 
"Mülteci vergisi", bu konuda faaliyet gösteren kuruluşların vergi beyannamesi içinde değerlendirilecek.
 
Alınan yardımların hemen ardından kuruluşlar tarafından ilgili devlet kuruluşuna ödenecek.
 
Eğer bu vergiler ödenmeyecek olursa vergi dairesi mülteciler üzerine faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşlarına özel cezalar da kesebilecek.
 
20 Haziran 2018-bbc

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.