Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

Başsavcı Frank'a göre zanlı ŞU AN IŞİD üyesi değil...(iyi ki, 'Her ihtimale Karşı' vurmamışlar O'nu) Federal Emniyet Teşkilatı Başkanı Holger; '...zanlının İnternetten sipariş ettiği Zehirli Maddelerle Biyolojik silah yaparak....' (bir 'terör örgütü'Ki, internette osursan bile istihbarat örgütleri dinliyor, kaydediyor ama terör örgütün bu durumdan haberi yok, siparişlerini oradan yapıyor. Gülmeyin. d.d.com)
 
 
Köln’deki bir evde zehirli risin maddesi bulunmasıyla ilgili yürütülen soruşturma hakkında bilgi veren Federal Başsavcı'ya göre Almanya biyolojik silahlarla düzenlenebilecek saldırılara karşı hazırlıklı olmalı.
 
Alman birinci televizyon kanalı ARD'ye konuşan Federal Başsavcı Peter Frank, Köln'de geçen hafta Tunuslu bir zanlının evinde zehirli madde bulunmasına ilişkin açıklama yaptı. Başsavcı Frank, Almanya'da biyolojik silahlarla saldırı düzenlenebileceği uyarısında bulundu.
 
Güvenlik birimlerinin uzun süredir saldırıların farklı biçimlerde düzenlenebileceği tehlikesi üzerinde durduğunu söyleyen Frank, "Teröristler bu konuda çok yaratıcı olabilir ve bütün senaryoları deneyebilir. Buna biyolojik silah tehdidi de dâhil. Buna hazırlıklı olmalıyız" dedi.
 (Başsavcı, Peter Frank) 
 
Frank, geçen hafta Köln'de gözaltına alınan Tunus vatandaşı zanlının radikal İslamcı çevrelerle ilişki içinde olduğunu belirtti. Başsavcı, zanlının iki kez Türkiye üzerinden IŞİD'e katılmak için Suriye'ye gitme teşebbüsünde bulunduğunu söyleyen ancak bunu başaramadığını ifade etti.
 
Başsavcı Frank'a göre zanlı şu an IŞİD üyesi değil.
 
Tunus vatandaşı Seif A.H. polisin evinde yaptığı aramanın ardından gözaltına alındıktan sonra tutuklanmıştı. Başsavcılığın verdiği bilgiye göre, zanlının evinde yapılan aramada 84,3 miligram zehirli risin ele geçirilmişti. Risin, keneotu bitkisinin tohumundan üretiliyor.
 
Federal Emniyet Teşkilatı Başkanı Holger Münch Çarşamba günü yaptığı açıklamada, zanlının internetten sipariş ettiği zehirli maddelerle biyolojik silah yaparak somut bir saldırı hazırlığında olduğunu belirtmişti.
 
AFP,dpa/HT,CÖ
 
© 21 Haziran 2018- Deutsche Welle 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.