Almanya'da yavru Sincap tarafından kovalandığını söyleyen ismi açıklanmayan bir adam, acil polis hattını aradı. Bölgeye devriye aracı gönderen polis, Kovalamacanın halen sürdüğünü tespit etti... (Foto, Savunma bakanı, Ursula, ve tutuklanan Sincap )

 

 

Almanya’da polis, yavru bir Sincap tarafından takip edildiğini söyleyen adamı “kurtardı”.
 
The Guardian'ın haberine göre Karlsruhe’de Perşembe günü küçük bir hayvan tarafından kovalandığını söyleyen adam, acil polis hattını aradı.
 
Karlsruhe polisi, ismi açıklanmayan adamın, kendilerini çaresizlik içinde arayarak minik kemirgenden bir türlü kurtulamadığını söylediğini aktardı.
 
Bölgeye devriye aracı gönderen polis, kovalamacanın halen sürdüğünü tespit etti. Ancak sincabın yorulup uyuyakalmasıyla heyecanlı dakikalar sona erdi.
 
Polis, annesinden ayrı kaldığı düşünülen sincabın söz konusu şahsı yeni bir ev bulma arayışıyla hedef aldığını düşünüyor.
 
‘ANNESİNİ KAYBEDEN SİNCAPLAR İÇİN SIK GÖRÜLEN BİR DURUM’
 
Polis Sözcüsü Christina Krenz, “Annesini kaybeden sincapların anneleri yerine bir alternatif ararken bir kişi üzerine odaklandıklarını sıklıkla rastlanıyor” dedi. Krenz, sincapların bu konuda çok ısrarcı ve korkutucu olabileceğini söyledi.
 
POLİSİN YENİ MASKOTU: KARL-FRİEDRİCH
 
Olay yerine giden polisler ise sincabın yeni maskotları olacağını belirterek minik hayvana Karl-Friedrich adını taktı.
 
Uykudaki Karl-Friedrich, polis gözetimine alındıktan sonra hayvan kurtarma merkezine götürüldü. Sincabın durumunun iyi olduğu açıklandı. 
 
12 Agust 2018- evrensel.net.