Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

Şu ibretlik Tabloya bakınız; Almanya: 'Federal devlet, eyaletler, belediyeler ve sosyal sigortalar 2017'yi Toplam, 36,6 Milyar Euro fazlayla kapattı...'' (23 Şubat 2018-Deutsche Welle) 

 

 

(Almanya Maliye Bakanı Wolfgang Schaeuble, bütçenin 6,2 milyar avro fazla vermesine rağmen vergilerin düşürülmesine karşı olduğunu bildirdi. -14 Ocak 2017-Bild gazetesi- 
 
Sanayicler, devletle elele çalışanları soyarken, bu soygunu, yine yabancıların ve Mültecilerin üzerine atıyorlar; 'yoksulluk onlar yüzünden oluyor' diyerek yabancı düşmanlığını körüklüyorlar.
 
Böylesi bir soygun ancak 'en gerici yasalarla', yani Polis-Asker' sopasıyla elde edilir... habere bu örnekleri biz ekledik. d.d.com)
...............................
 
Binlerce Münihli yüksek Kiralara karşı sokağa Çıktı
 
Feodal sistemde insanlar “o kral, ben köylüyüm” diyerek kaderlerine boyun eğerlerdi. Kapitalizmde ise kendilerini bir başkasıyla mukayese eden insanlar, başkasında olanın kendisinde de olmasını isteyecek şekilde yetişiyor. 
 
Bankalar tarafından verilen kredi kartlarıyla sınıf mücadelesinden geri çekilen insanlar arasında artan memnuniyetsizlik insanları sokağa dökmeye başladı.
 
Münih’te Cumartesi günü (15.09.2018) binlerce insan kiralarda yaşanan patlamayı protesto etmek için sokağa çıktı. Göstericiler kirası ödenebilir durumda olan konut sayısının artırılmasını talep etti.
 
10.000 gösterici fahiş kiraları, lüks tadilat ve konut sıkıntısını kınadı. Gösteride "Hala oturuyor musun yoksa hala arıyor musun?“ gibi sloganların yer aldığı pankartlar taşındı.
 
Gösteriye iki oğlu ile katılan Rainer, ARD’ye yaptığı açıklamada,
 
"Farklı veya daha büyük bir daireye ihtiyacımız olsa bunu geçekleştirmek mümkün değil. Arkadaşlarımız ve komşularımız için de aynı şey söz konusu. Pek çoğu konut bulmakta zorlanıyor. Normal bir emekçinin şehir merkezinde veya şehir dışında konut bulması neredeyse imkansız” dedi.
 
 ''Spekülasyondan vazgeç'' etkinliğinin çağrısı 90 sivil toplum örgütü tarafından yapıldı.
 
Uzun süredir fahiş kiralara karşı değişik kentlerde yapılan eylemlerin ardından Alman hükümeti Cuma günü “Konut Zirvesi” düzenleyecek:
 
Zirveye hükümet, eyalet ve belediye, emlakçılar, kiracılar birliği ve sendika temsilcileri katılacak. Toplantıda kirası ödenebilir konut politikası konusunda bilgi alışverişinde bulunulacak.
 
21 Eylül’de başbakanlık konutunda yapılacak zirve öncesinde sendikalar, kiracılar birliği, Berlin’de büyük bir gösteri yapmaya hazırlanıyor.
 
Almanya’da ciddi bir konut sorunu yaşandığına dikkat çeken örgütler, herkesin insanca barınabileceği bir kira politikasının izlenmesi ve daha fazla sosyal konutun inşa edilmesini istiyor.
 
Çalışanların gelirlerinin büyük bir bölümünü kira gideri olarak harcamak zorunda kaldığının belirtildiği açıklamada, en az 1 milyon yeni sosyal konutun inşa edilmesi gerektiği ifade edildi.
 
Mitinge katılanlar AfD ve CSU gibi ırkçı ve gerici partilerin konut sorununu göçmenlerin varlığına bağlayarak ırkçılığı yükseltme çabalarının karşılık bulmayacağını söyledi.
 
Konuşmalarda sorunun gerçek kaynağının göçmenler değil hükümetin emlak sektörünü destekleyen konut politikası olduğu belirtildi.
 
17 Eylül 2018-radyo kassel

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.