Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

SPD’nin o gitmeli dediği, Anayasayı Koruma Teşkilatı şefi Hans-Georg Maaßen İçişleri Bakanlığı müsteşarlığına Terfiye ettirildi... (merhumu nasıl bilirdiniz? diye sormuşlardı, bizde; 'istifa' etti bilirdik, demiştik halbuki... d.d.com)

 

 

O yaptığı açıklamlarla kendisini Anayasayı Koruma görevlisi olarak kalamaz duruma getirdi.
 
Ancak emekliye sevk edilmeyip terfiye ettirildi.
O gitti ve kolasisyon hükümeti kaldı.devil
 
Maaßen'ın Chemnitz'te ırkçı protesto gösterileri sırasında yabancıların kovalanıp kovalanmadığına ilişkin tartışmada yaptığı açıklamalar Alman kamuoyunda tepki çekmişti.
(foto, Nazilere destek sunan 'Anayasayı Koruma Teşkilatı' şefi Hans-Georg Maaßen ve iç işleri bakanı, Horst Seehofer. Aynı yumurta ikizleri. Manştteki 2.foto,NSU davası Türk Avukat. d.d.com) 
 
Alman hükümetini oluşturan koalisyon ortakları Hristiyan Demokrat Birlik (CDU) lideri ve Başbakan Angela Merkel, Hristiyan Sosyal Birlik (CSU) lideri ve İçişleri Bakanı Horst Seehofer ile Sosyal Demokrat Parti lideri Andrea Nahles bugün Berlin'de konuyu görüşmek için bir araya geldi. 
 
Ve şık bir bir çözüm üzerinde uzlaşmaya vardılar: Maaßen kendisine güvendiğini açıklayan İçişleri Bakanı Seehofer’in müsteşarı olacak. Ve böylece koalisyon taraflarının tamamı kazanmış oldu.
 
SPD, Maaßen gitmeli, aksi takdirde koalisyon tehlikye girer, açıklamlarıyla tehdit etmişti.
 
İstediklerini elde ettiler artık koalisyon sürebilir.devil
 
26 Ağustos tarihinde Almanya’nın Chemnitz kentinde bir Alman vatandaşı bıçaklanarak öldürülmüştü.
 
Olaydan Irak ve Suriye uyruklu iki kişi sorumlu tutulurken, Chemnitz’te ırkçılar ve neonaziler tarafından protesto gösterileri yapılmıştı.
 
Gösteriler sırasında yabancı görünümlü kişilere yönelik "sürek avına" girişildiğine delil olabilecek görüntüler internette yayınlanmıştı.
 
Bild gazetesine bir mülakat veren Maaßen, göçmen ve sığınmacılara yönelik "sürek avına" girişildiğine dair elde "güvenilir bilgiler olmadığını" söylemişti.
 
Maaßen, sözkonusu video görüntüsüne ilişkin de "kamuoyunun dikkatini Chemnitz'teki cinayetten başka bir yöne çekmek için kasıtlı bir dezenformasyon olduğuna" dönük "güçlü gerekçeler" olduğunu iddia etmişti.
 
Maaßen sözkonusu açıklamaları kanıtlayamadığı için iddia olarak kaldı.
 
18 Eylül 2018- radyo kassel

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.