Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

ABD Başkanı Donald Trump, Birleşmiş Milletler (BM) 73. Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada İran'ı 'dünyada terörizmin önde gelen sponsoru' olarak nitelendirdi.

 

 

Trump: İran dünyada terörizmin önde gelen sponsorudevil
 
Trump konuşmasında, İran halkı haklı olarak kendi liderlerine tepkilidir. İran diktatörlüğü Suriye'de ölüm ve yıkımı destekledi.blush 
 
Bölgedeki bir çok ülke İran'la yapılan nükleer anlaşmadan çekildiğimde yanımda oldu. 
 
Nükleer anlaşma yapıldığında İran'ın askeri gücü yüzde 40 oranında arttı. ABD ekonomik baskı oluşturarak, İran'ın Suriye'de kanlı eylemlerini finanse etmesini engellemeye başladı."
 
"İran nükleer anlaşmayı terörü desteklemek için kullandı. İran'da ABD, İsrail'i yok etmeye çalışan bir rejim var. Tüm ülkeleri İran'daki rejimi izole etmeye çağırıyoruz. 
 
Trump, İran’ın anlaşma sonrası askeri bütçesini yüzde 40 artırdığını belirti.sad
 
ABD Başkanı bu paranın “terörün finansmanı” için kullanıldığını, “Suriye ve Yemen’in mahvedildiğini” kaydetti.
 
Ülkesinin Tahran üzerinde ekonomik baskıyı artırdığını vurgulayan Trump, İran rejiminin bu tavrını sürdürmesine izin vermeyeceklerini söyledi
 
Trump, “Dünyanın terörizmin önde gelen sponsorunun dünya üzerinde herhangi bir kente nükleer saldırı düzenleyebilme imkanına sahip olmasına izin veremeyiz” dedi.
 
26 Eylül 2018-Nerina Azad ve Ajanslar

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.