Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

Mike Pompeo, İran nükleer anlaşmasına taraf ülkelerin, Tahran yönetimiyle ticareti sürdürmek için yeni bir ödeme mekanizması kurma planına tepki gösterdi. "İran'la iş yapanlar için korkunç sonuçları olacak" 
 
 
 Nurullah Sarac -haberi
 
Pompeo, 4 Kasım'dan sonra İran'la iş yapmayı sürdüren hükümet ve şirketlerin "korkunç sonuçlarla" karşılaşacağını söyledi.
 
New York'ta katıldığı bir panelde gündemi değerlendiren Bakan Pompeo, İran yönetimini hedef alan sert uyarılarını sürdürdü.
 
İran'ın bölgeye ve dünyaya tehdit oluşturduğunu dile getiren Pompeo, bazı ülkelerin ise buna destek olduğunu savundu.
 
"Küresel barışa karşı zararlı adımlar"devil
 
Bakan Pompeo, "ABD, İran nükleer anlaşmasına taraf ülkelerin, İran'a uyguladığımız yaptırımları saf dışı bırakacak özel bir ödeme sistemi kurduklarını duyurmasından son derece rahatsız ve hayal kırıklığı içindedir. Bu, bölgesel ve küresel barış ve güvenliğe karşı atılan en zararlı adımdır." diye konuştu.
 
Bakan Pompeo, "Yaptırımlarımızın Avrupa veya başkaları tarafından savuşturulmasına izin verme niyetinde değiliz." dedi.
 
ABD'li Bakan, anlaşma ile kaldırılan yaptırımların geri kalanın 4 Kasım'da tekrar uygulanmaya başlayacağını hatırlatarak;
 
"İran'la iş yapanlar için korkunç sonuçlar olacağına söz verebilirim" diye konuştu.
 
Birleşmiş Milletler (BM) 73. Genel Kurulu kapsamında New York'ta İran nükleer anlaşmasına taraf ülkeler olan Fransa, Almanya, Rusya, İngiltere ve İran'ın dışişleri bakanları bir araya gelmiş, toplantı ardından okudukları bildiride, katılımcıların İran ile doğalgaz dahil genel ticareti kolaylaştırmak için özel ödeme kanallarını da içeren yeni bir mekanizma inşa edilmesi konusunda anlaşma sağladığı belirtilmişti.
 
Bu mekanizmanın İran ile meşru ticaret yapan ekonomik aktörlere güvence sağlayacağına değinilen bildiride, tarafların bu çerçevede bölgesel ve uluslararası ortaklarla iş birliğini sürdüreceği duyurulmuştu.
 
26 Eylül 2018-https://tr.euronews.com/2018/09/26/avrupa-ulkelerinin-iran-hamlesi-abd-yi-hayal-kirikligina-ugratti 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.