Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

Bu açıklama ile birlikte Türkiye'nin Suriye'de başlattığı PYD ve YPG'yi hedef alarak başlattığı askeri operasyonlar nedeniyle silah satışlarının durdurulduğu resmi bir ağızdan ilkkez açıklanmış oldu.
(biz de, 'çok acil işler'den şunu anladık; PYD dışında kalan Kuzey Kürdlerini öldürmesi için TC'ye silah satışı serbest! d.d.com)

 

 

Almanya, TC’ye Silah ve Askeri Zırh satımını durdurdusad
 
Almanya, Türkiye'ye ağır zırhlı araç ve zırhlı araçlarda kullanılacak çelik ihracatını 'çok acil işler' dışında durdurdu.  
 
AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Almanya gezisinin ardından iki devlet arasında, özellikle silah sanayi alanında yeni gelişmeler yaşanıyor.
 
'ÇOK ACİL İŞLER DIŞINDA' ZIRHLI ARAÇ ve HAMMADDESİ İHRACATI DURDURULDU'
 
Geçtiğimiz yıl Türkiye’ye 138 kez ve 34,2 milyon euroluk silah ihracatı yapan Almanya, Türkiye'ye ağır zırhlı araç ve zırhlı araçlarda kullanılacak çelik ihracatını 'çok acil işler' dışında durdurdu.
 
Türkiye özellikle Almanya'dan aldığı Leopar 2 tanklarının yenilenmesi, tamiri ya da yedek parçaları için Almanya'dan zırh veya türevlerini alıyor.
 
Alman hükümetinin bu yılın mart ayından sonra sadece 916 bin euroluk parça ya da zırha izin verdiği öğrenildi.
 
Sözcü'den Ali Gülen'in haberine göre, Yeşiller Partisi Milletvekili Omid Nouripour'un soru öngergesine cevap veren Almanya Maliye Bakanlığı, 2016'da Türkiye'nin 213 kez silah ve parça alım talebine olumlu yanıt verdiklerini açıkladı.
 
(2015-2016.. yılları TC'nin Sur, Cizre, Yüksekova, Nusaybin, İdil, Lice, Şırnak... da Katliamlar yaptığı tarihlerdir... en az 10 bin Kürt öldürdü TC, çocuk-bebek demeden.. silah takviyesini ise Almanya yapmış meğersem... Yani, TC'nin Kürt katliamlarının suç ortağı Almanya...d.d.com)
 
GEREKÇE; 'SURİYE'DE YPG ve PYD'YE KARŞI BAŞLATILAN OPERASYONLAR'
 
Bu yıl 1 Ocak-13 Mart arasında 34 talebe olumlu yanıt verildiği, bunun karşılığında 9.7 milyon euro alındığı belirtildi.
 
Ancak, Türkiye'nin Suriye'de PYD/YPG'ye karşı başlattığı operasyonlardan sonra Türkiye'nin taleplerinden sadece 16'sına olumlu yanıt verildiği, bunun da toplam değerinin 916 bin euro olduğu açıklandı.
 
Bu açıklama ile birlikte Türkiye'nin Suriye'de başlattığı PYD ve YPG'yi hedef alarak başlattığı askeri operasyonlar nedeniyle silah satışlarının durdurulduğu resmi bir ağızdan ilkkez açıklanmış oldu.
 
 TSK’nin operasyonlarda zarar gören bir çok tankının bu nedenle tamir edilemediği belirtiliyor. 
 
30 Eylül 2018-artigercek.com

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.