Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

Polis, daha önceden bazı Mekanizmaları sökülmüş, kullanılamayacak haldeki silahları Hücre Üyelerine Teslim etti... grubun amacı gençlerin katıldığı bir açık hava festivaline saldırılarak..
(hiçkimse önceden kendisinin denemediği bir silahla eyleme gitmez, Orduda böyledir...'ABD- IŞID' oyunun benzer bir itirafıdır bu açıklamalar. d.d.com)

 

 

 
Yusuf Özkan-Lahey, Hollanda
 
Hollanda'da büyük bir saldırının son aşamasında oldukları gerekçesiyle gözaltına alınan 7 kişilik terör hücresinin, içlerine sızan polisler sayesinde ortaya çıkarıldığı açıklandı.,
Zanlılara, saldırıda kullanmak istedikleri silahlar da, içlerine sızan polisler tarafından temin edildi.devil
 
Savcılık kaynakları, Hollanda'daki büyük bir kitlesel etkinliğe yönelik saldırı planlayan cihatçıların arasına iki polis memurunun sızdığını doğruladı.
 
Hollanda medyasına göre, polisler birkaç ay boyunca terör hücresi üyeleri ile birlikte yaşadı.devil 
 
(hani az daha konuşsalar, 'bu kerizleri biz yanyana getirdik, nereye saldıracaklarınıda biz onlara gösterdik' diye açık açık söyleyecekler ama aslında söyledikleride budur... d.d.com)
 
Polislerden birisi, kendisini "IŞİD'in saldırı planlayıcısı"devil olarak tanıttı. ('örgütü Kuran da polismiş', baksanıza, ve kerizler hemen üstüne atlamış... hani, insan sallar sallarda, Kalibreye göre sallar... bu sallama Bazukaya bile sığmıyor...d.d.com)
 
Bu polis, cihatçıların saldırı planına yardımcı oldu. smiley
 
Rotterdam yakınlarında gözden uzak bir noktada, hücre elemanları tarafından saldırı hazırlığı yapıldı.
 
Zanlıların, saldırıda kullanmak istediği silahlar da, içlerine sızan polisler tarafından temin edildi.
 
'Silahların verilmesi sorumsuzluktu'blush
 
Polis, daha önceden bazı mekanizmaları sökülmüş, kullanılamayacak haldeki silahları hücre üyelerine teslim etti.
 
(Mekanizmaları sökülmüş bir silah ilk bakışta bile belli olur, deneme yapmaya bile gerek olmaz, sallıyorlar işte, akıl bir tek bunlarda var ya?,Millettte mal ya? Üfürüyorlar... Yeterki toplumda korku yaratsınlar.. İnsanlar eğlenmek için bile olsa  yanyana gelmesin diye, bu orospu çocukları da en gerici yasaları çıkarıp, devranını sürdürsün... vb..vb.. d.d.com)
 
Hollanda Televizyonu'na (NOS) bilgi veren savcılık kaynakları, kullanılamaz durumda olsalar bile, zanlılara silah vermenin "sorumsuzluk olduğunu" söyledi.
 
Bozuk silahla da olsa, hücre elemanlarının istenmeyen bir olaya meydan vermemesi için, silahların tesliminden 1 saat sonra 27 Eylül'de operasyon başlatıldı.wink
 
Zanlılardan dördü, kaldıkları bir tatil parkından ayrılmak üzereyken, silahları yükledikleri minibüste yakalandı.devil
 
Savcılık kaynaklarına göre, grubun amacı gençlerin katıldığı bir açık hava festivaline saldırılarak, mümkün olduğunca fazla kişiyi öldürmekti.
 
Zanlılar, saldırıyı bombalı yelekler ve Kalaşnikof tipi otomatik tüfeklerle gerçekleştirmek istiyordu.
 
Ev baskınları sırasında patlayıcı madde yapımında kullanılan malzemeler ile 100 kg kimyasal gübre ele geçirildi. Saldırganların bir başka amacı da, bomba yüklü araçlarla saldırı gerçekleştirmekti.
 
Ayrıntılar dava sürecinde açıklanacakblush
 
Terör hücresinin lideri 34 yaşındaki Irak kökenli Hardi N., 2007 yılında IŞİD'e katılmak Suriye'ye gitmek isterken yakalanmış ve mahkum edilmişti.
 
Savcılık, zanlıların yakalanması için özel takip yollarının kullanıldığını açıkladı. Ancak bu konuda ayrıntılı bilgi verilemdi. Operasyona ilişkin ayrıntıların duruşma sırasında açıklanacağı belirtildi.
 
Polisin, terör hücresine sızması ile ilgili haberler, memurların güvenliği ile ilgili tartışmayı gündeme getirdi.
 
Lahey'deki Uluslararası Terörle Mücadele Merkezi Müdürü Renske van der Veere göre, polis gerçekten biraz ileri gitti ama böyle bir operasyon için bu riski almak gerekliydi.devil
 
Ancak polisin saldırganlara silah temini, "ilginç bir durum" olarak değerlendiriliyor. sad
 
Hollanda polisi, silahları Özel Soruşturma Yetkileri Yasası kapsamında sağladığını belirtiyor.devil
 
Yasak terör be uyuşturucu suçlarının takibi konusunda polise benzer yetkiler tanıyor.
 
18 Ekim 2018-BBC

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.