Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

Suudilerin Lübnan’da oluşturdukları milis güçler aracılığıyla Hizbullah’ı güneyde kuşatma altında tutmayı ve Lübnan’ın kuzeyinden Suriye’nin Kalamun bölgesine açılan bir yardım koridoru oluşturmayı hedeflediği öne sürüldü. 


Lübnan’ın eski Emniyet Müdürü Eşref Rifi’nin Suudi İstihbarat Servisi Başkanı Bender bin Sultan’ın desteğiyle Trablus kentinde bir milis gücü oluşturduğu bildirildi.

Lübnan’da yayımlanan el-Ahbar gazetesi, Lübnan Emniyet Müdürü Eşref Rifi’nin emekli olduktan sonra Suudi Arabistan’ın maddi desteğiyle kurduğu milis gücünün Trablus’ta yaşanan güvenlik sorunlarının temelini oluşturduğunu yazdı.

Haberde, Suudi Arabistan’ın maddi desteğiyle kurulan silahlı grubun Suudi İstihbarat Servisi Başkanı Bender bin Sultan’ın Suriye dosyasından sorumlu memuruna bağlı olduğu bildirildi.

El Ahbar’a açıklama yapan kaynaklar, Suudi Arabistan’ın Hizbullah’ı bu örgüt üzerinden tehdit ettiğini belirtti.

Daha önce Suudi Arabistan’ın Hizbullah’a, Suriye ordusunun Kalamun bölgesine başlatmayı planladığı geniş çaplı operasyona katılmaması yönünde uyardığına dair haberler basına yansımıştı.

Suudi Arabistan’ın Hizbullah’a gönderdiği mesajda Kalamun savaşına katılması halinde Trablus’tan Sayda’ya kadar tüm Lübnan’ı yakma ve Hizbullah’ı yıllarca meşgul edecek bir iç savaş başlatma tehdidinde bulunduğunun belirtildiği haberde Suudilerin eski Lübnan Başbakanı Saad Hariri’ye de yeni görevler verdiği öne sürüldü.

El Mustakbel partisinden bir kaynağa dayandırılan habere göre Suudi yönetimi, Saad Hariri’yi taraftarlarını önümüzdeki iki yıl içerisinde askeri eğitim almaları için Suudi Arabistan’a göndermekle görevlendirdi.

Haberde Suudilerin Lübnan’da oluşturdukları milis güçler aracılığıyla Hizbullah’ı güneyde kuşatma altında tutmayı ve Lübnan’ın kuzeyinden Suriye’nin Kalamun bölgesine açılan bir yardım koridoru oluşturmayı hedeflediği öne sürüldü.

29 Ekim 013- YDH

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.