Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

Donald Trump, eski avukatı Michael Cohen’in Kongre’de verdiği ifadeler sonrası ..“Beni ortadan kaldırmaya çalışıyorlar” dedi.  (1.foto ise, 'Afrika bok çukuru' diyor Trump, acaba BOK çukuru ve aşağılık olan Kim'ler....? İşte, Sur, Suruç, Cizre...Afrin, İdlib'de..bu onursuz, ABD/TC/PKK troykası ortak tezgahıyla, binlerce Kürt, bebek-çocuk demeden katledildi... d.d.com)

 

 

(bazıları, bizi korumak için değil, korkutmak ister gibi, tehdit edercesine yazıyor, veya yüzümüze karşı diyorlar ki; 'Öldürüleceksiniz!' Cevap veriyoruz, bu tiplere; 'ula Köpek sürüleri, Öldürülecek olan biziz, Size Ne!.. -bu yazılar arşivimizde- d.d.com)
 
Trump: Beni Ortadan kaldırmaya Çalışıyorlar
 
ABD Başkanı Donald Trump kendisi hakkında yürütülen soruşturma nedeniyle muhalif isimlere yüklendi: 
 
Ne yazık ki yanlış insanları çeşitli görevlere getirip, orada olmamaları gerekirken uzun yıllar tutuyorlar. Sonra da bir anda seni saçmalıklarla ortadan kaldırmaya kalkışıyorlar, tamam mı?
 
(foto, 16 Şubat 2017-kaynak; mynet. İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu ve Karısı  Sarah 'Kanlı-beyaz-Saray' önünde, Melanie Trump, Sarah'ın kıçını okşuyor kameralar önünde...d.d.com)
 
DUVAR – ABD Başkanı Donald Trump, eski avukatı Michael Cohen’in Kongre’de verdiği ifadeler sonrası Rusya’nın 2016 başkanlık seçimlerine müdahale ettiği iddialarını inceleyen ve nihai raporunu Adalet Bakanlığı’na sunmaya hazırlayan özel savcı Robert Mueller’e ve muhalif isimlere yüklendi. 
 
Amerikan Muhafazakârlar Birliği’nin toplantısında konuşan Trump “Beni ortadan kaldırmaya çalışıyorlar” dedi. Soruşturmayı “cadı avı” olarak niteleyen Trump, “Seçilememişlerin hazırladığı bir raporu bekliyoruz” sözleriyle muhafazakârlardan alkış aldı.
 
Cumartesi günü yaptığı konuşmada ABD Başkanı Trump, eski Adalet Bakanı Jeff Sessions, eski FBI Başkanı James Comey, Demokrat Parti ve Kuzey Kore politikalarına muhalefet eden isimleri de hedef aldı.
 
 “Ne yazık ki yanlış insanları çeşitli görevlere getirip, orada olmamaları gerekirken uzun yıllar tutuyorlar. Sonra da bir anda seni saçmalıklarla ortadan kaldırmaya kalkışıyorlar, tamam mı?” diye konuşan Trump’ın göçmen karşıtı ifadeleri de dikkat çekti.
 
ABD’deki göçmenlerin “ülkelerini sevmesi gerektiğini” söyleyen Trump, “Kongre’de ülkemizden nefret eden insanlar var. Biliyor musunuz? Teker teker isimlerini sayabilirim ” dedi.
 
ESKİ ADALET BAKANINI TAKLİT ETTİ
 
Kasım ayında görevden aldığı Jeff Sessions’ın aksanını da taklit eden Trump, Sessions için de “Zayıf, etkisiz, ne yaptığını bilmeyen biriydi” nitelemesini yaptı. Trump, başkanlığı süresince yaptığı bu en uzun konuşma ile gergin geçen bir haftayı kapatmış oldu.
 
Eski avukatı Michael Cohen, Temsilciler Meclisi’nde verdiği ifadede Trump’ı ‘ırkçılık, dolandırıcılık ve düzenbazlıkla’ suçlamış, Trump ise Cohen’in “hapiste yatacağı süreyi azaltmak için yalan söylediğini” savunmuştu.
 
Cohen, “Bu ülke Trump’ın beyaz ırkçıları ve bağnazları koruduğunu gördü. Fakir ülkelere ‘bok çukuru’ dediğini de gördü. Özelde daha da fena. Bana bir keresinde Obama o zaman daha ABD başkanıyken ‘Siyah biri tarafından yönetilen ve ‘bok çukuru’ olmayan bir ülke söyle’ dedi, ‘Siyahların çok aptal olduğu için kendisine hiçbir zaman oy vermeyeceklerini’ söyledi” diye konuşmuştu. 
 
03 Mart 2019-gazeteduvar-bbc

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.