Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

Trump'ın planına göre ABD müttefikleri, ülkelerindeki ABD askerleri için İlave Ödeme de yapacak...
(eğer ABD yakında, 'Kanlı -beyaz- Saray' çalışanlarının kirli Çamaşırlarını da, yıkasınlar diye  'AB'ye  yollarsa, kimse şaşırmaz. d.d.com)
 
 
 Trump ülke dışındaki ABD askerlerinin maliyetini müttefik ülkelerin ödemesini istiyor
 
ABD Başkanı Donald Trump'ın ülke dışındaki ABD askerlerinin masraflarını müttefik ülkelerin ödemesini istediği bildiriliyor.
 
Trump'ın planına göre Amerika müttefikleri, ülkelerindeki ABD askerleri için ilave ödeme de yapacak.
 
ABD Başkanı Donald Trump'ın danışmanlarıyla yaptığı özel görüşmelerde ABD askerlerinin maliyetleri için yeni fikirler önerdiği bildiriliyor.
 
South China Morning Post'un haberine göre Trump'ın formülüyle birlikte ülke dışındaki ABD askerlerinin maliyetleri, bulundukları müttefik ülkeler tarafından karşılanacak, buna ek olarak ABD askerlerinin maliyetlerinin yarısı kadar ek ödeme yapılacak.
 
Trump'ın bu formüle "maliyet artı yüzde 50" dediği aktarılırken, Trump'ın önerdiği formülle birlikte ABD müttefiklerinin yaptığı ödemeler şimdikinin beş katına çıkmış olacak.
 
ABD Ulusal Güvenlik Konseyi sözcüsü Garett Marquis, Trump yönetiminin "ABD halkının çıkarlar için en iyi anlaşmayı yapmayı" istediğini söylüyor. Buna karşın Marquis, Trump'ın planının detaylarını açıklamayı kabul etmedi. 
 
ABD Başkanı, geçmiş açıklamalarında ABD müttefiklerinin NATO'ya yaptığı harcamaların yetersiz olduğunu savunmuş, NATO ülkelerinden askeri harcamalarını artırmalarını talep etmişti. 
 
Trump'ın Avrupa'daki harcamaları Avrupa Birliği'nin, Batı Asya'daki harcamalarıysa Suudi Arabistan öncülüğündeki ülkelerin üstlenmesini istediği biliniyor.
 
11 Mart 2019-ABNA

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.