Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

Almanya, ABD'nin çekilmesinin ardından Suriye'nin kuzeyine asker göndermesi yönündeki çağrıyı reddetti... Berlin;  "Suriye'ye kara birliği göndermeyi düşünmüyoruz" açıklaması geldi.

 

 

ABD'nin Suriye özel temsilcisi James Jeffrey'nin "Almanya'dan kara birliklerinin kısmen bizim askerlerimizin yerine geçmesini istiyoruz" demesinin ardından, Berlin'den "Suriye'ye kara birliği göndermeyi düşünmüyoruz" açıklaması geldi.
 
Almanya, ABD’den gelen Suriye’ye asker gönderme çağrısını reddetti. Almanya hükümeti, Suriye’ye asker göndermeyeceklerini açıkladı. Alman hükümet sözcüsü Steffen Seibert, “Suriye’de kara birliğimiz yok ve bunu değiştirmeyi planlamıyoruz” dedi.
 
Haftalık basın toplantısında konuşan Seibert, Alman hükümetinin ‘IŞİD karşıtı koalisyondaki mevcut önlemlere “bağlı kalmayı’ planladığını belirterek, “Ve bilindiği gibi bu, kara birliklerini kapsamıyor” ifadelerini kullandı.
 
ABD’nin Suriye özel temsilcisi James Jeffrey, Berlin’deki çeşitli temaslarının ardından Alman basınına demecinde, “Almanya’dan kara birliklerinin kısmen bizim askerlerimizin yerine geçmesini istiyoruz” demişti.
 
Jeffrey, Suriye’nin kuzeyini kontrol eden Suriye Demokratik Güçleri’ne (SDG) yardım için Almanya’ya askeri eğitimci, lojistik uzmanı ve teknisyen gönderilmesi çağrısı yapmıştı.
 
Bu açıklamalar, Almanya siyasetinde de tepki çekti. İktidardaki koalisyonun ortağı olan Sosyal Demokratların (SPD) üst düzey üyelerinden Thorsten Schaefer-Guembel koalisyon hükümetini kast ederek;
 
“Bizimle birlikteyken Suriye’de hiçbir Alman kara birliği olmayacak” derken, Yeşiiller, Hür Demokratlar ve Sol Parti’den de Almanya hükümetine ABD’nin çağrısını reddetme baskısı var. 
 
08 Temmuz 2019-gazeteduvar 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.