Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

Siyasi çözümle, Suriye halkının Serbest Seçimler yoluyla ülkelerinin geleceğine karar verebileceğini kaydeden Merkel, Almanya olarak BM ve diğer taraflarla siyasi çözüme destek vermeyi sürdüreceklerini belirtti. 

 

 

Almanya Başbakanı Angela Merkel, uluslararası toplumun Suriye'de siyasî çözüme destek vermesi çağrısında bulundu.
 
Merkel dün Almanya'da diplomatik misyon temsilcileri için düzenlenen resepsiyonda yaptığı konuşmada, Birleşmiş Milletler (BM) Güvenlik Konseyi'nin ilgili kararlarına dayalı siyasi çözüm süreciyle Suriye'deki çatışmaların durdurulması, güvenliğin yeniden inşa edilmesi ve ulusal uzlaşma sürecinin başlatılması gerektiğini söyledi.
 
Siyasi çözümle Suriye halkının serbest seçimler yoluyla ülkelerinin geleceğine karar verebileceğini kaydeden Merkel, Almanya olarak BM ve diğer taraflarla siyasi çözüme destek vermeyi sürdüreceklerini belirtti.
 
Dünya Ticaret Örgütü'nin ticaret sisteminin tüm ekonomiler için elzem olduğuna işaret eden Merkel, iklim değişikliği, yoksulluk, açlık, salgın hastalıklar ve dijital devrim gibi konularda dünyanın hazırlıklı olması gerektiğini kaydetti.
 
Almanya birkaç gün önce ABD yönetiminin Suriye özel temsilcisi James Jeffrey'nin Suriye'ye asker gönderme çağrısını reddetmişti.
 
(manşete fotografı biz ekledik..d.d.com)
 
10 Temmuz 2019-CRI (Çin haber ajansı)

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.