Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

ABD Başkanı Donald Trump için 'beceriksiz' dediği ortaya çıkan ve ABD başkanının kendisi için 'çok aptal bir adam' dediği İngiltere'nin Washington Büyükelçisi Kim Darroch'un istifa ettiği öğrenildi.
 
 
 
 © AFP 2019/ ALEX WONG
POLİTİKA
 
İngiltere'nin Washington Büyükelçisi Kim Darroch, diplomatik yazışmalarında ABD Başkanı Donald Trump için 'Beceriksiz' dediğinin ortaya çıkmasının ardından başlayan politik gerilim sürecinin ardından istifa ettiğini açıkladı.
(yani, kendi Hükümetiyle yaptığı 'iç yazışmalarda' bu basit ve önemsiz sözcüğü kullanmış ama hemen ABD'ye jurnallenmiş yine kendi Hükümeti tarafından...d.d.com)
 
Darroch, istifa mektubunda şunları söyledi: 
 
"Büyükelçilikten bazı belgelerin sızmasından bu yana, görevime ve görev süreme dair büyük bir spekülasyon dalgası başladı. Bu spekülasyonlara bir son vermek istiyorum. Mevcut durum, görevimi istediğim gibi yapmamı imkansız kılıyor."
 
​Darroch'un diplomatik yazışmaları olduğu öne sürülerek yayınlanan metinlerde, "Trump yönetiminin esasen daha normal, daha az işlevsiz, daha az tahmin edilemez, daha az hizipçi, diplomatik olarak da daha az sakar ve beceriksiz olacağına inanmıyoruz" ifadelerini kullandığı ortaya çıkmıştı. 
 
Bunun üzerine Twitter hesabı üzerinden açıklamalarda bulunan Trump ise, Darroch için "Büyükelçiyi tanımıyorum ama bana tam bir aptal olduğunu söylediler" açıklamasında bulunmuştu. 
 
İngiltere Dışişleri Bakanı Jeremy Hunt da, ABD Başkanı Donald Trump'ın İngiliz hükümeti ve Büyükelçisi hakkındaki yorumlarının saygısız ve yanlış olduğunu söylemişti.devil
 
10 Temmuz 2019-sputnik

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.