Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

Merkel, 18 ve 27 Haziran'da da benzer ataklar geçirmişti. Diğer iki durumda da olduğu gibi bu atak da 64 yaşındaki şansölyenin Yürümeye başlamasıyla hızla düzeldi.... 
(Sahi Angela Merkel '22 gün'de  nasıl bu hallere düştü? Onlarca örnek verebilirdik kısa kestik.. d.d.com)

 

 

Angela  Merkel bir Ay içinde Üçüncü kez Şiddetle Titrerken görüntülendi
 
Alman hükümeti şansölyenin sağlığının iyi olduğu konusunda ısrarcı
 
Haberi yapan-Tom Embury-Dennis @tomemburyd-  
 
Çarşamba 10 Temmuz 2019-saat- 16:00
 
Angela Merkel bir aydan daha kısa bir süre içinde üçüncü kez titrerken görüntülendi. Çarşamba günü Berlin'de Finlandiya başbakanı Antti Rinne’nin ziyareti esnasında askeri onur töreninde dururken Alman Şansölye’nin tüm vücudunun şiddetle titrediği görüldü. 
 
Merkel 18 ve 27 Haziran'da da benzer ataklar geçirmişti.
 
Diğer iki durumda da olduğu gibi bu atak da 64 yaşındaki şansölyenin yürümeye başlamasıyla hızla düzeldi.
 
Merkel ilk iki ataktan sonra düzenlediği basın toplantısında "İyiyim. İnsanların benim için endişelenmesine gerek yok” demişti.
 
10 gün içinde iki kez titreyen Angela Merkel sağlığıyla ilgili konuştu
 
Angela Merkel'in titreme nöbetleri: Sıvı kaybı bu şiddette titremeye yol açar mı?
 
Almanya Başbakanı Merkel yine titredi
 
İlk vaka 18 Haziran'da sıcak havada ziyarete gelen Ukrayna Cumhurbaşkanı Volodymyr Zelenskiy'yle buluştuğu sırada gerçekleşmişti. Merkel daha sonra üç bardak su içip iyileştiğini söylemişti.
 
Son yaşanan olaydaysa sıcaklık 18 derece civarındaydı.
 
27 Haziran’daki olayda da Alman Cumhurbaşkanı Frank-Walter Steinmeier görüşmesi esnasında şiddetle titremişti. Ancak şansölyenin sözcüsü Merkel’in sağlık durumunun iyi olduğu konusunda ısrar etmiş ve daha sonra G20 zirvesi için planlanan Japonya gezisine devam ettiğini açıklamıştı.
 
Bir hükümet yetkilisi Reuters'a geçen ayki ikinci olayın Merkel’in tekrar aynı olayın yaşanmasından kaçınmaya çok odaklandığı için, daha çok psikolojik nedenlerle ortaya çıktığını söyledi. 
 
(evet, psikolik nedenle de olabilir ama eğer, Psikolojik nedenle olsaydı; 'hareket ettiğinde de Titrerdi, Oysa Merkel artık sadece durunca Titriyor.. bu durum Parkinson hastalığı belirtisi. Kısacası vede anlayabildiğimiz kadarıyla, Parkinson Virüsu bulaştırılmış Merkel'e .. d.d.com)
 
Merkel 29 Haziran'da Japonya'daki G20 zirvesine katıldığında sağlığı hakkındaki soruları anladığını söyledi ama cevabında da ısrarcıydı: "İyiyim.”
 
Merkel’in görevine devam edememesi durumunda Cumhurbaşkanı Steinmeier meclis yeni bir şansölye seçinceye kadar başbakanlık görevine devam edecek yeni bir kabine bakanı atayacak. Bu kişinin şu an iktidardaki büyük koalisyonunda Şansölye yardımcısı olan, küçük ortaklardan Sosyal Demokrat Parti’nin üyesi Olaf Scholz olması zorunlu değil. 
 
Bir hükümet sözcüsü Merkel'in çarşamba günü Rinne’yle görüşmelerinin planlandığı gibi devam ettiğini söyledi.
 
Ajanslardan da yararlanılmıştır. 
 
*İçerik orijinal haline bağlı kalınarak çevrilmiştir. Independent Türkçe’nin editöryal politikasını yansıtmayabilir.
 
https://www.independent.co.uk/news/world/europe 
 
Kaynak; 10 Temmuz 2019- Independent Türkçe için çeviren:  Ata Türkoğlu
 
d.d.com: aşağıda ki linke tıklar, oradaki Videoyu izlerseniz, Angela Merkel'in yaklaşık bir ay içinde nasıl bu Hale geldiğini belki sizde düşünürsünüz.. d.d.com-
 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.