Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

ABD Dışişleri Bakanlığı'nın Taiwan bölgesine 2 milyar 220 milyon dolarlık silah satışını onaylamasına uluslararası toplumdan tepki geldi.

 

 

ABD'de Executive Intelligence Review adlı derginin Washington ofisi direktörü William Jones, ABD'de Soğuk Savaş zihniyetine sahip bazı tutucu grupların, Taiwan bölgesine silah satışını ABD-Çin ilişkisini gerginleştirmek için "elverişli bir araç" olarak gördüğünü kaydetti.
 
Rusya Ulusal Ekonomi Araştırmaları Üniversitesi'nden uzman Vasily Kashin, son yıllarda ABD'nin Çin hükümetinin tepkisini görmezden geldiğini ve Taiwan bölgesine silah satışını "normalleştirmeye" çalıştığını ifade ederek, ABD'nin girişiminin bölgesel istikrarı zedelediğini kaydetti.
 
Türkiye'den Boğaziçi Asya Araştırmaları Merkezi (BAAM) araştırmacısı Husum Türker, ABD hükümetinin Taiwan bölgesine silah satışı kararının, söz konusu bölgede gerilimini artıracağını dile getirerek, Taiwan meselesinin Çin'in çekirdek çıkarını ilgilendirdiğine ve ABD hükümetinin eyleminin bu kırmızı çizgiyi aştığına işaret etti.
 
Brezilya, Japonya ve Kazakistan gibi ülkelerden uzmanlar da ABD'nin bu eylemiyle Çin'in içişlerine karıştığını söyledi.
 
11 Temmuz 2019-CRI

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.