Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

Brezilya Devlet Başkanı Jair Bolsonaro, çevreyi korumak ve 'dünyayı kurtarmak' için, insanların "iki günde bir tuvalete gitmesini" önerdi.
(foto, Trump, dünyayı kurtarmak için, sadece aybaşları Tuvalette gidiyor.. d.d.com)

 

 

Trump hayranı lidere uygun “Dünyayı Kurtarma” yöntemi: Tuvalete iki günde bir gidin
 
Yaptığı bir açıklamada, ABD Başkanı Donald Trump'ın hayranı olduğunu söyleyen ve "Ben bir Trump hayranıyım" diyen Brezilya Devlet Başkanı Jair Bolsonaro, çevreyi korumak ve dünyayı kurtarmak için insanların "iki günde bir tuvalete gitmesini" önerdi.
 
Bolsonaro, bu öneriyi tarımsal kalkınma ile çevrenin korunmasını nasıl bağdaştıracağını soran gazeteciye verdiği yanıtta yaptı.
 
(Trump, tuvallette, dünyayı kurtarmaya çalışırken görünüyor, büyük fedakarlık elbette.. d.d.com)
 
Bolsonaro, geçtiğimiz günlerde Amazon bölgesindeki ormansızlaşmanın artığını gösteren resmi verilerin ardından, eleştirilerle karşılaşmıştı.
 
Bolsonaro daha sonra, artışı bildiren resmi kurumun müdürünü görevden almış ve problemin boyutları konusunda yalan söylemekle suçlamıştı.
 
Basın toplantısında, söz konusu gazeteci, ormansızlaşma ve tarımın, dünyadaki sera gazı salımının dörtte birinden sorumlu olduğunu söyleyen raporlardan bahsetti.
 
Daha sonra da Brezilya lideri "Biraz daha az yemek yeterli. Çevre kirliliğinden bahsediyorsunuz. İki günde bir tuvalete çıkmak da yeterli. Bu, tüm dünya için daha iyi olur" dedi.
 
BOLSONARO'DAN SONRA HIZLANDI
 
BBC Türkçe'nin aktardığına göre, biliminsanları, Amazonlar'daki orman kaybının, çevrenin korunmasından çok kalkınmaya yönelik politikalara destek veren Bolsonaro'nun iş başına geldiği Ocak ayından bu yana hızlandığını söylüyor.
 
Brezilya Uzay Ajansı'nın verilerine göre, geçen yılın Haziran ayına kıyasla, ormansızlaşma yüzde 88 hızlandı.
 
Dünyanın en büyük yağmur ormanı olan Amazon, küresel hızınmanın hızını azaltan, yaşamsal önemdeki bir karbon deposu.
 
Resmi veriler, ağaçların azalmasının başlıca nedeni, sığırlar için yeni otlak alanları yaratılması.
 
Son on yılda, daha önceki Brezilya hükümetleri, federal kurumların çabaları ve para cezalarıyla orman alanlarının kaybını azaltmıştı.
 
10 agust 2019-Odatv.com

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.