Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

Donald Trump yönetiminin, görevi Demokrat Joe Biden başkanlığındaki yeni yönetime devretmeden önce Yemen'deki Ensarullah Hareketi'ni (Husiler) terör örgütü ilan etmeye hazırlanladığı bildirildi.

 

‘Trump, İran destekli milisleri terör örgütü ilan edecek’devil

Foreign Policy dergisine konuşan diplomatik kaynaklara göre Trump yönetimi, Husileri terör örgütü ilan etmeyi planlıyor.
 
Bu plan üzerinde bir süredir çalışma yapılırken ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, Washington'a Tahran'a karşı 'yeni bir zafer' kazandıracak bu adımı hızlandırmak istiyor.
 
Foreign Policy, bu adımın Yemen'e yardım sunulması konusundaki uluslararası çabaların yanı sıra Birleşmiş Milletler (BM) arabuluculuğunda bu ülkede barışçıl çözüm bulunması için yürütülen 

çalışmaları sekteye uğratabileceğine dikkat çekerek ifadelere yer verdi:
 
"BM ve uluslararası insani kuruluşlar, Trump yönetimini bu kararından vazgeçirmeye çalıştı ancak bu kararın uygulanması 'kaçınılmaz' görünüyor."
 
Bu arada dergi, Washington'u kararından vazgeçirmeye çalışanlar arasında BM Yemen Özel Temsilcisi Martin Griffiths, Almanya ve İsveç'in yer aldığını, ABD Savunma Bakanlığı ile Dışişleri Bakanlığı uzmanlarının da karara karşı çıktığını yazdı.
 

Trump yönetiminin Husileri terör örgütü ilan etmesi halinde grubun finansal varlıkları dondurulacak ve liderlerine 
seyahat yasağı getirilecek.
 
Yetkililere göre ABD yönetiminin masasındaki seçenekler arasında Husi liderlerinin 'küresel terörist' ilan edilmesi de yer alıyor.
 
18 kasım 2020-ajanslar

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.