Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

5 yıl önce İstanbul'da  kaçırılan oğlu Ozan için Bingöl'den gelerek eyleme katılan Beyhan Dağyeli, oğluna çağrı yaptı. Beyhan Dağyeli ile birlikte aile sayısı 169'a Yükseldi.
 
 
Diyarbekir'de yaşayan Mehmet Akar, geçen yıl 21 Ağustos'ta ortadan kayboldu. Akar'ın annesi Hacire Akar, bir gün sonra HDP Diyarbekir il binası önüne geldi. 
Oğlunun HDP'liler tarafından dağa kaçırıldığını söyleyen anne Akar, il binası önünde oturma eylemi başlattı. (devamı az aşağıda)
 
(foto, 'TC' beslemesi PKK'nın 'iç infazları', çok eski bir istatistiktir bu, şimdilere 30 binden çok fazla olduğu söyleniyor, yazılıyor.. ve unutmayalım sadece 'iç infazlar' bu kadar, Ya 'TC ile Danışıklı Savaş oyunlarına sürülüp Katledilenler? 
Yakılan, Yıkılan, Boşaltılan, Köyler, Şehirler ve buralarda yapılan , Toplu Katliamlar,  Milyonlarcası Sürügünlere gitmek zorunda kalan Kürdler? vede PKK muhalifi oldukları için öldürülenler....? 
Kontra PKK'nın Kürt Cinayetleri JİTEM'in '7 Amirliğin' işlediği cinayetlerden -17 bin 500'dür Jitem Cinayetlerinin sayısı- en az Yüz kez fazla... Peki kaçırılan ve Kayıp edilen Onbinlerce küçük Kürt  çocuğu nerede? d.d.com)
.......
Eylemin 3'üncü gününde ortaya çıkan Mehmet Akar, mahkemece ev hapsiyle cezalandırıldı. Oğluna kavuşup, eylemine son veren Hacire Akar, çocukları kayıp annelere çağrıda bulundu. 
Akar'ın çocuğuna kavuşması, çocukları tPKK tarafından kaçırılan aileler için umut oldu.
 
Akar'ın çağrısıyla harekete geçen çocukları kayıp aileler, 3 Eylül'de HDP binası önünde oturma eylemine başladı.
...............
‘5 YILDIR OĞLUMDAN HABER YOK'
 
2015 yılında İstanbul Sultanbeyli'de bir lokantada çalışırken kontra HDP/PKK tarafından kaçırılan oğlu Ozan için Bingöl'ün Adaklı ilçesinden gelerek HDP  binası önündeki oturma eylemine katılan Beyhan Dağyeli;
 
"Götürmüşler, geri getirsinler. Oğlumu almadan buradan bir yere gidemem ben. 5 senedir oğlumdan haber yok. Yeter artık. Annelere yazıktır. Biz bunlar için evlatlarımızı büyütmedik. Hiç haber alamadım. Ne telefon, ne bir ses, hiç bilmiyorum. Ben köydeydim o İstanbul'da kayboldu. HDP'lilere gittim.
Yok böyle bir şey, biz göndermedik dediler ama onların gönderdiğini biliyorum. Oğlumu geri istiyorum. Getirsinler. Ben 5 yıldır neler çekiyorum. Ozan, oğlum, beni duyuyorsan eğer kaç Gel!.." dedi.
 
(foto, ABD dışişleri MİT'le elele kurdukları PKK'nın 'çocuk kaçırıp savaşa sürdüğünü' söyleyerek,  günah çıkarmıyor, kendini temize çıkarmaya çalışıyor... artık herkeste biliyor  ve görüyor;  Kürdistan'ın her parçasında bütün  Kürt soykırımlarını köpeği TC'ye yaptıran bizzat  ABD katilleridir!. d.d.com)
............
Van'dan 8 yıl önce 15 yaşındayken dağa kaçırılan kızı 'Şeyma Sancar' için katıldığı oturma eylemini sürdüren Nazlı Sancar, 445 gündür devam ettirdikleri eylemlerinde kararlı olduklarını vurguladı.
 
"13 yaşındaki kızımı elini kolunu bağlayarak zorla kaçırdılar. Benim kızımı HDP götürdü, PKK'ya teslim etti." 
 
ifadelerini kullanan Sancar, şöyle konuştu:
 
"Benim kızımı geri versinler. Kızımı istiyorum. Artık yeter, bu annelerin feryatlarını duysun. Dokuz yıl ne demek ben dokuz yıldır evlat hasreti çekiyorum. Şeyma kızım eğer sen annenin sesini duyuyorsan çık gel."
 
Diyarbakır'dan 5 yıl önce kandırılarak dağa götürülen oğlu Doğan için eylemi sürdüren baba Hacı Güger de, evladına kavuşuncaya kadar eylemlerine devam edeceklerini belirtti.
 
Güger, "Sonucu ne olursa olsun biz buradayız. HDP, sözde Halkların Demokrasi Partisidir, Kürt gençlerini kandırıp dağa götürüyor. Çıksınlar bu annelerin yanan yüreğine bir su serpsinler bakalım. Ne diyecekler, ne cevap verecekler. Suçlu suçunu zaten kabullenmiş suskunluğuyla bire bir kabuldür." diye konuştu.
 
20 Kasım 2020-bu haberi ajanslardan derledik ve güncelledik..d.d.com-

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.