Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

Yemen'de bu yıl yaklaşık 2 milyon 300 bin çocuğun açlık çekeceğini söyleyen BM Genel Sekreteri Sözcüsü Dujarric, 3,4 milyar dolarlık insani yardım planının sadece 1.9 milyar.. (d.d.com; Abd köpeklerinin dünyasında yaşıyoruz, BM, Nato, AB.. diye bir kurum, kuruluş yok,

 

bunların hepsi ABD'nin uşakları...

 
Yani BM, bu açıklamayı Abd'nin kucağından yaparak; hem ABD'yi hem kendini Temize çıkarmaya çalışıyor, sanki bütün bu İşgalleri, Vahşetleri,  ekonomik -gıda, ilaç..-Ambargoları uygulayan bir başkalarıymış gibi konuşuyor...
 
Dahası, Abd köpeklerinin Yemen'e saldırısı ekonomik, siyesi yaptırımlarla da sınırlı kalmadı Yemen'deki bir yığın SU ARITMA tesislerine KOLERA virüsu da bulaştırarak bütün insanları Öülüüme mahkum ettti..
 
BM, Nato.. ve benzeri köpekleri ise ABD'nin yaptığı bütn bu Vahşetleri destekledi ve hala desteklemekte...
 
Kısacası;  bu katil sürüsü köpekler,  yırtık, yüzsüz, namussuz ve  aşağılıklar...d.d.com-
.............
 
BM: Yemen'de milyonlarca çocuk açlık tehdidiyle karşı karşıya
 
© REUTERS / Khaled Abdullah
 
ORTADOĞU
Yemen'de bu yıl yaklaşık 2 milyon 300 bin çocuğun açlık çekeceğini söyleyen BM Genel Sekreteri Sözcüsü 
Dujarric, 3,4 milyar dolarlık insani yardım planının sadece 1.9 milyarlık kısmının finanse edildiğini kaydetti.
 
Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Sözcüsü Stephane Dujarric, bugünkü basın brifinginde;
 
"Şimdi Yemen hakkında. Yeni raporda, tahminlere göre 5 yaş altındaki yaklaşık 2 milyon 300 bin çocuğun bu yıl şiddetli yetersiz beslenmeden mustarip olacağı ifade edildi. Aralarında 400 bininin ağır açlıktan mustarip olacağı ve acil tedavi almazlarsa ölebileceği bekleniyor" ifadelerini kullandı.
 
Raporun BM Gıda ve Tarım Örgütü, UNICEF, Dünya Gıda Programı ve Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) tarafından hazırlandığını belirten Dujarric;
 
BM kurumlarının, bunun 2015'te çatışmanın tırmanmasından bu yana Yemen’de kaydedilen en yüksek yetersiz beslenme seviyelerinden biri olduğu uyarısında bulunduğunu belirterek;
 
"Yemen insani yardım planı son derece yetersiz biçimde finanse ediliyor. Plan, 2020'de gereken 3.4 milyar dolardan sadece 1.9 milyar alabildi" dedi.
 
13 şubat 2021-sputnik

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.