Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

Dağdelen, "AB liderleri ayrıcalıklı ortaklık ile Türkiye'ye yanlış bir mesaj veriyor" dedi. Dağdelen, Türkiye'ye Paskalya yortusu sonrası düzenlenen "hac ziyaretinin"; "Türkiye'deki Otokrat Erdoğan'a arka çıkmak" anlamına geldiğini söyledi. 
 
 
Alman Sol Parti, AB liderlerinin Türkiye ziyareti öncesi bir çağrı yaparak AB'den Türkiye'ye karşı daha sert bir tutum benimsemesini istedi.
 
Alman Sol Parti'nin (Die Linke) Dış Politika Sözcüsü Sevim Dağdelen, AB Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen ile AB Konseyi Başkanı Charles Michel'in bugün yapacağı Türkiye ziyareti öncesinde Neuen Osnabrücker Zeitung (NOZ) gazetesine açıklamalarda bulundu.
 
(foto,Taybet Ana,...TC, bütün bu katliamları Alman Devletinin TC/RTE köpeğine verdiği silahlarla yapıldı... d.d.com)
 
Dağdelen, "AB liderleri ayrıcalıklı ortaklık ile Türkiye'ye yanlış bir mesaj veriyor" dedi.
 
Dağdelen, Türkiye'ye Paskalya yortusu sonrası düzenlenen "hac ziyaretinin",  "Türkiye'deki Otokrat Erdoğan'a arka çıkmak" anlamına geldiğini söyledi. 
 
Gümrük Birliği'nin güncellenmesi planları ile AB'nin Alman federal hükümetinin desteğiyle Erdoğan'a "savaşçı politikaları ve muhalefetin bastırılmasına devam etmek için" tam bir serbestlik tanıdığını belirten Dağdelen "Otokrat Erdoğan'a ayrıcalıklı ekonomik, mali, silah yardımı yapılmasına son verilmesini" istedi.
 
Gazetenin Dışişleri Bakanlığı kaynaklarından edindiği bilgilere göre, Türkiye'de şu anda 61 

Alman vatandaşı tutuklu bulunuyor.
 
Bunlardan 14'ü terör örgütlerine üye olma suçlaması ile karşı karşıya. 62 Alman vatandaşı haklarındaki yurt dışına çıkma yasağı nedeniyle Türkiye'den ayrılamazken bu kişilerden de 38'i terör örgütleri ile bağlantılı olmakla suçlanıyor.
 
 
AB liderlerinin bugün yapacağı Türkiye ziyaretinde... Recep Tayyip Erdoğan ile bir araya geleceği açıklandı. Görüşmelerde ekonomik iş birliğinin güçlendirilmesinin gündeme gelmesi bekleniyor. 
AB üyesi ülkelerin devlet ve hükümet liderleri Mart sonunda yapılan zirvede Türkiye ile ekonomik ilişkileri güçlendirme kararı almış ve Doğu Akdeniz'deki gerilimin yatıştırılması koşuluyla Türkiye'ye yeni mali yardımlar yapılmasının mümkün olduğunu açıklamıştı.
 
(Kanlı oyunlarını gizlemek için uydurdukları bir Bahane bu! Biz, bu tür kirli ve kanlı oyunları çok gördük...en alttaki foto, SUR burası d.d.com)
 
AFP,dpa/BÖ,SSB
 
© Deutsche Welle 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.