Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

ABD sözcüsünün Rusya’nın kaygılarının hayal ürünü olduğu şeklindeki uyarısını yanıtlayan Çurkin;

 

Rusya’nın BM Daimi Temsilcisi Vitaliy Çurkin Güvenlik Konseyi’nde Kırım yarımadasına ek Rus güçleri yerleştirildiği şeklindeki iddialara cevap vererek Rusya’nın Karadeniz Filosu anlaşması gereği Kırım’da 25 bine kadar asker yerleştirme hakkına sahip olduğunu belirtti.

Çurkin'e göre, onlar şu anda tesislerini korumak ve sivil vatandaşların sağlığına ve hayatına zarar verebilecek olan aşırı unsurları önlemek için uygun bir şekilde hareket etmektedir. Ukraynalı meslektaşlar bu eylemlerin olağanüstü olduğunu düşünseler dahi en azından Kırım Özerk Cumhuriyeti sözcüleri bunu tamamen kabul etmektedir.

ABD sözcüsünün Rusya’nın kaygılarının hayal ürünü olduğu şeklindeki uyarısını yanıtlayan Çurkin;

“Bu izlenimle ilgili tüm bilgileri Amerikan televizyonundan Ms.Power çizmektedir. Bu tehlikeleri sadece biz değil, aynı zamanda Ukrayna’nın güney ve doğu bölgelerinde yaşayanlar da hissetmektedirler. Ben tablonun nasıl gözüktüğünü tasvir etmek istiyorum. Eğer ABD Başkanı Barack Obama’nın California’ya gittiği anda Beyaz Saray’a Mitt Romney geçse, Kongre’de ise bilindiği gibi cumhuriyetçiler çoğunluktaysa ve şu an meclislerden biri cumhuriyetçilere aitse, prosedürleri atlayarak hızlı bir şekilde Obama’yı görevden almak için oy kullanılsa ne olur? Amerikan toplumu bunu nasıl kabul eder? Bu demokrasi olur mu? Ukrayna’da tam olarak bu gerçekleşti” ifadelerine yer verdi.

4 Mart 014-Rusya'nın sesi

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.