Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

Rusya, Astrahan Eyaleti'nde bulunan "Kapustin yar" poligonunda akşam saatlerinde РС-12М "Topol" kıtalararası balistik füze denedi.

 

Rusya Savunma Bakanlığı Stratejik Füze Kuvvetleri Sözcüsü İgor Egorov, Rus basınına yaptığı açıklamada, РС-12М "Topol" kıtalararası balistik füzesinin güney şehirlerinden Astrahan'daki "Kapustin yar" poligonundan TSİ 20.10'da ateşlendiğini söyledi.

Egorov, savaş başlığının test edilmesi için yapılan denemede, füzenin Kazakistan’ın "Sarı-Şagan" poligonundaki hedefi tam isabetle vurduğunu ifade etti.

NATO'nun SS-25 Sickle olarak tanımladığı Rus yapımı PC-12M Topol füzelerinin 10 bin kilometre menzili bulunuyor ve 550 kiloton başlık taşıyabiliyor.

Rus haber ajansı Ria Novosti'nin AFP'ye dayandırarak verdiği haberde, Pentagon'dan bir yetkilinin, “Bize bu deneme ile ilgili hafta başında bilgi verildi. Bu beklenmedik bir durum değil" dediğini yazdı.

Daha önce Rus ordusunun batı ve merkez askeri bölgelerinde Devlet Başkanı Vladimir Putin'in emriyle tatbikat düzenlenmişti.

Rus ordusunun savaş hazırlığının test edilmesi amacıyla düzenlenen tatbikata yaklaşık 150 bin asker, 90 savaş uçağı, 120'nin üzerinde helikopter, 880 tank ve bin 200 askeri araç katılmıştı.

Kaynak: 5 Mart 014- Rusya'nın sesi-  rsfmradio.com

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.