Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

Rusya Dışişleri Bakanı Sergei Lavrov, Ukrayna'da esaslı reform için bu ülkenin içişlerine müdahaleye son verilmesi gerektiğini söyledi. 


Lavrov, dün düzenlediği basın toplantısında, Ukrayna yönetiminin çeşitli bölgelerdeki halkın temel eşitlik ve özgürlük haklarına saygı gösterme yeteneğine sahip olup olmadığı konusunda Batılı ülkelerle büyük fikir ayrılığı yaşadıklarını söyledi.
 
Lavrov, Ukrayna'da reform için esaslı anayasa reformu ve dış müdahalenin durdurulması gerektiğini ifade ederek, Batılı ülkelerin diktesi nedeniyle bu ülkenin şu an yeterli bağımsızlığa sahip olmadığını vurguladı.
 
Öte yandan, Lavrov, Kiev'de göstericilere açılan keskin nişancı ateşi nedeniyle Yanukoviç'e yöneltilen emir verme suçlamasına da değindi. Aradan geçen yarım ay boyunca soruşturmada çok sayıda unsurun ihmal edildiğine işaret eden Lavrov, bu sebeple gerçeklerin hala ortaya çıkarılamadığının altını çizdi.
 
Lavrov, Rusya'nın bunun gibi suç olaylarıyla hiç alakası olmadığını vurguladı.

Bağımsız Devletler Topluluğu (BDT) İcra Komitesi Başkanı Alexander Lebedev, aynı gün Moskova'da yaptığı konuşmada, Topluluk'a üye ülkelerin dışişleri bakanlarının Ukrayna'nın çekilmesini istemediklerini söyledi. Lebedev, Ukrayna'nın bir an önce istikrara kavuşturulması ve sorunların çok taraflı diyalogla çözülmesi gerektiğini de belirtti.
 
Ukrayna Dışişleri Bakan Vekili Andrey Deşçica daha önce yaptığı konuşmada, BDT'nin üye ülkeler arasındaki çatışmaları çözmede rol oynayamadığını belirterek, örgütten bu nedenle çekilmeyi planladıklarını kaydetmişti.
 
5 Nisan 014-Cri

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.