Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

Haber Başlığı/ Kürt Dili Bayramı İstanbul'da Kutlanıyor
 
(Yüzyıllardır Kürdleri soykırımlardan geçiren bu Vahşetin sahipleri, Ununu, patatesini, yağını... bile emperyallerin izniyle dışarıdan alır, bu devletin adı; 'TC'! idi d.d.com)

Devamını oku...

Şengal Kaymakamı Halil açıklamasında, “BM heyeti bize söz verdi ama ben BM’nin de sorunu çözebileceğine inanmıyorum. Çünkü ne PKK Şengal’i terk ediyor, ne de Haşdi Şabi” şeklinde konuştu. (foto, arşiv)

Devamını oku...

Peşmerge Bakanlığı Basın Müşavirliğinden yapılan açıklamaya göre, sınır güvenlikleri ve PKK kaygısından dolayı Irak Savunma Bakanlığıyla yapılan toplantı sonucunda ortak bir heyetin kurulacağı duyuruldu. (Kürdler, PKK faşistlerinden kurtulmadan, hiçbir sömürgecisinden Kazanım elde edemez... d.d.com)

Devamını oku...

Şengal, Mehma Halil;  “Irak Başbakanı Adil Abdulmehdi’den PKK’ye ait güçlerin Şengal’den çıkarmalarını talep ettik. Çünkü halka ve insani yardım derneklerine sorun çıkartarak, ilçe merkezine girmesini engelliyorlar” dedi... (CIA/MİT'in tetikçisi PKK faşistleri, Kuzey Kürdistan'dan, Şengal'e, Rojava'dan İdlib'e varana Kadar 40 yıldır yaptığı aynıdır; Ne olursa olsun, Kürdlerin Yanyana Gelmesini Engellemek. d.d.com)

Devamını oku...

Suriye ordusunun, İdlib ve Hama kırsallarında oluşturulması öngörülen silahtan arındırılmış bölgelere Operasyon için hazırlık yaptığı bildirildi...
(Halepçe, Kerkük, Sur, Suruç, Cizre... ABD'nin kanlı oyunlarıydı yine... Kürt yazarlarından ABD'ye hala tepki yok, ABD'nin maaşlı memuru gibiler. Kürdler için, ayrı bir tehlike de bunlar! d.d.com)

Devamını oku...

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.