Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

Kobani’de bulunan Kürdistan Peşmerge Güçleri’nin Kobani’de askeri karargah kuracağı bildirildi...Kürt güçlerinin 3 koldan ilerlediği ve IŞİD’in kent merkezinden 35 kilometre uzaklaştırıldığı kaydedildi.


Rûdaw’a konuşan Kobani’deki Peşmerge Güçleri komutanlarından Muslih Zebari, kampın Mıştenur Tepesi çevresinde kurulacağını ve askeri mühimmatın görevi devralacak peşmerge birliğine teslim edileceğini söyledi.

Muslih Zebari, Kobani’ye geçecek olan 4’üncü peşmerge birliğinin önümüzdeki hafta görevi devralmasının beklendiğini belirtti.

Zebari, 4’ücü birliğin de 150 peşmergeden oluşacağını ve şimdilerde isimlerin belirlendiğini ancak Kürdistan Bölgesi Başkanı Mesud Barzani’nin kararı henüz onaylamadığını ifade etti.

Öte yandan Kürt güçlerinin 3 koldan ilerlediği ve IŞİD’in kent merkezinden 35 kilometre uzaklaştırıldığı kaydedildi.

Kürt güçlerinin kontrol ettiği köy sayısının da 150 olduğu aktarıldı.

9 Şubat 015-Kobani-Rûdaw

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.