Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

Irak Hükümeti ise, Kürdistan Bölgesi Hükümeti’nin anlaşmayı istediği şekilde uyguladığını, bu sebeple Bağdat’ın da Kürdistan Bölgesi’nin bütçe payını göndermediğini belirtiyor.


Kürdistan Bölgesi Başbakanı Neçirevan Barzani, Bağdat yönetiminin Erbil ile varılan anlaşma konusunda sorun çıkarmak istediğini söyledi.

“Devlet ve Hükümet Başkanları Zirvesi”ne katılmak üzere gittiği Birleşik Arap Emirlikleri’nde Rûdaw’ın sorularını yanıtlayan Başbakan Barzani, “Bağdat yönetimi bizimle vardığı anlaşmada sorun çıkarmak istiyor ve güven vermiyor. Bu sorunu çözmek için Bağdat’a bir ziyaret gerçekleştireceğiz” dedi.

Kürdistan Bölgesi Başbakanı, Merkezi Irak Hükümeti’nin petrol ihracatı konusunda da sorun çıkardığını söyledi.

Başbakan Barzani, “Petrol ihracatımız konusunda sorunlar devam ediyor. Bağdat Kürdistan Bölgesi’nin ihraç ettiği petrolü üç ayda bir hesaplamalı” diye konuştu.

Sorunun çözülmesi için her gün Bağdat’a gitmeye hazır olduğunu belirten Neçirvan Barzani, Pazar günü Bağdat’ı ziyaret edecek.

Irak Hükümeti ise, Kürdistan Bölgesi Hükümeti’nin anlaşmayı istediği şekilde uyguladığını, bu sebeple Bağdat’ın da Kürdistan Bölgesi’nin bütçe payını göndermediğini belirtiyor.

Kürdistan Bölgesi Hükümeti ile Merkezi Irak Hükümeti’den heyetler, Aralık ayında üç gün süren görüşmelerin ardından petrol ve bütçe konularında anlaşmaya varmıştı.

Irak eski başbakanı Nuri Maliki başkanlığındaki Kanun Devleti Bloku’nun bazı yöneticileri, Erbil ile Bağdat arasında yapılan anlaşmanın iptal edilmesini talep ediyor.

11 Şubat 2015-Dubai- Rûdaw

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.