Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

ABD, Bağdat – Erbil sorunun bir sonuca varmasını istedi.. Kürdistan Bölgesi Kamuoyu ise, yönetimin, ABD’nin dışında bir Karar almasını istiyor.

Kürdistan Bölgesi Başkanlık Divan Başkanı Fuad Hüseyin, ABD'li yetkililerin Bağdat – Erbil arasındaki müzakereleri yakından takip ettiğini ve anlaşmanın bir sonuca varmasını istediğini belirtti.

Rûdaw’a konuşan Fuad Hüseyin, bu durumda Bağdat’la diyalog kapısınını açık bırakılması gerektiğini ifade etti.

Fuad Hüseyin, “Kürdistan Bölgesi’nin ekonomik krizden kurtulması için acil adımlar atmalıyız. Kriz çok büyük ve çok taraflı. Sadece bir tarafın girişimiyle çözülemez. Parlamento da sürece dahil olmalı” dedi.

Kürdistan Bölgesi Başkanlık Divan Başkanı, Merkezi Irak Hükümeti’yle yapılan anlaşmaya büyük oranda uyduklarını ancak Bağdat’ın sorunlar çıkarttığını dile getirdi.

Kürdistan Bölgesi Kamuoyu ise, yönetimin, ABD’nin ötesinde bir Karar almasını istiyor.

2003’te Saddam Hüseyin liderliğindeki Baas rejimi yıkıldıktan sonra ABD’nin devrede olduğu erbil ile Bağdat arasındaki ilişkiler her zaman Kürtler’in aleyhine sonuçlandı.

24 Şubat 2015-rudaw

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.