Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

İran devrim Muhafızları'na bağlı Kudüs Gücü'nden bir komutanın, Rojava’nın (Batı Kürdistan) Kamışlo kentinde Arap aşiret liderleriyle görüştüğü ve silah vermeyi taahhüt ettiği öğrenildi.

Rûdaw’ın Kamışlo’dan ulaştığı bir kaynak, “Kudüs Gücü’nden bir tümgeneral, Arap Tey aşireti lideri Şeyh Muhammed Farıs’ın evinde bölgedeki 8 aşiret lideriyle bir toplantı yaptı” bilgisini verdi.

Kaynak, Suriye Ordusu’na bağlı Tertep Taburu’ndan da bir komutanın da toplantıya katıldığını ifade etti.

Arap aşiretlere mensp 5 bin kişinin geçtiğimiz Cuma günü Tertep bölgesinde verilen silahlı eğitimi tamamladığını belirten kaynak, Suriye Ordusu’nun da Kamışlo ve Haseke’de bazı bölgelerden çekilip, denetimi bu kişilere bıraktığını söyledi.

İranlı komutanın, Tertep Taburu komutanı ve aşiret liderlerine askeri ve mali yardım sözü verdiği, ayrıca, “Kürtler’in onları tehdit edemeyeceği” konusunda taahhütte bulunduğu kaydedildi.

Adının açıklanmasını istemeyen kaynak, “Tey aşireti lideri Şeyh Muhammed Farıs, evine Hz. Ali’nin resmini asmış. Bu silahlı kişilerin sorumlularıyla beraber bu gücü komuta edecek” dedi.

İnan’ın dini lideri Ayetullah Ali hamaney’den emir alan Kudüs Gücü, 2 bin özel yetiştirilmiş askerden oluşuyor.

Gücün komutanı Kasım Süleymani, IŞİD’le savaşla birlikte zaman zaman Irak’ta görüntüleniyor.

General Kasım Süleymani'nin Irak topraklarındaki operasyonlara katıldığına dair fotoğraflar İran medyası tarafından da yayımlanmıştı.

Mardin’in Nusaybin ilçesinin karşısında yer alan Kamışlo’ya, Suriye iç savaşıyla birlikte ciddi oranda Arap nüfusu aktı.

Kamışlo çevresinde de IŞİD ile YPG arasında çatışmalar yaşanıyor.

1 Mart 2015-Kamışlo (Rûdaw) –

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.