Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

Peşmerge Güçleri, Kerkük'ün Havice ilçesinin IŞİD’den alınması operasyonunda Şii milislerle aynı cephede savaşmayacaklarını söylüyor.

Bir süredir Havice’nin alınması için Peşmerge Güçleri, polis ve bazı silahlı gruplar operasyon hazırlığı yapıyor, ancak operasyonun nasıl olacağı konusu ise halen netlik kazanmış değil.

Rûdaw’a konuşan Kerkük’teki Şii milis grubunun komutanı Zeki Kemal, “IŞİD’le savaşmak için hazırız, bunun için de izin almaya gerek yok” diyor

Kerkük Cephesi Peşmerge Komutanı Kemal Kerkuki ise, “Havice Kürdistan’ın bir parçasıdır. Dolayısıyla Şii milisler güney yönünden operasyona katılacaklarsa buyursunlar gelsinler. Ancak başka bir yönden geleceklerse izin vermeyiz” şeklinde konuştu.

Kemal Kerkuki ayırca, Şii milislerin bölgedeki görevlerinin tamamlanmasından sonra gitmeleri gerektiğini söyledi.

3 Mart 2015-Kerkük (Rûdaw)

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.