Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

Dün, Koya asayiş ve polisi iki aile arasındaki toplumsal bir sorunu gerekçe göstererek İran Kürdistan Demokrat Partisi (PDKÎ)’ne ait Azadî kampına saldırdı.


İran Kürdistan Demokrat Partisi-PDKÎ Politbüro Sekreterliğinden yapılan açıklamada dün Koya Asayiş ve polis gücünün iki aile arasındaki toplumsal bir sorunu gerekçe göstererek hiçbir yasaya ve prensibe dayanmadan PDKÎ kampına saldırdığını ve PDKÎ’li kadın, çocuk, üye ve Peşmergelerine fiziki saldırı gerçekleştirdiği dile getirildi.

Bilindiği gibi Hewlêr’e bağlı Koya kasabası, idari açıdan Kürdistan Yurtseverler Birliği-YNK’nin kontrolünde bulunuyor.

Dün, Koya asayiş ve polisi iki aile arasındaki toplumsal bir sorunu gerekçe göstererek İran Kürdistan Demokrat Partisi-PDKÎ’ye ait Azadî kampına saldırdı. PDKÎ’li Peşmerge ve yöneticilerin sorunun büyümemesi için gösterdikleri tüm çabalara rağmen, Koya polis ve asayiş birimleri Azadî kampında, PDKÎ’li bazı kadın, çocuk ve peşmergelere yönelik fiziki saldırıda bulundu.

Olayın büyümesinin ardından İran Kürdistan Demokrat Partisi-PDKÎ Politbüro Sekreterliğinden bugün bir açıklama yapılarak polis ve asayişin dünkü tutumu mahkum edildi.

Açıklamada dün gece Koya kasabası polis ve asayişinin hiçbir yasaya ve prensibe dayanmadan iki aile arasındaki toplumsal bir sorunu gerekçe göstererek PDKÎ’ye ait Azadî kampına saldırı düzenledikleri dile getirildi.

PDKÎ Politbüro Sekreterliğinin açıklamasında devamla şöyle denildi;

Dün gerçekleştirilen saldırı ilk değil. Her defasında PDKÎ yöneticileri sorunun daha da büyümemesi ve var olan huzurun bozulmaması için ellerinden gelen tüm çabayı gösteriyorlardı. Ancak bu kez Koya kasabası polis ve asayişinden oluşan ortak güç Azadî kampımıza saldırarak, kamptaki kadın, çocuk ve peşmergelerimize yönelik fiziki saldırı düzenledikleri gibi büyük bir saygısızlık örneği de gösterdiler. PDKÎ olarak Koya güvenlik birimlerinin bu saygısızca tavrını şiddetle mahkum ediyoruz. Kürdistan Bölge Hükümetinin ilgili kurumları ve Kürdistan Yurtseverler Birliği-YNK’li yöneticilerden bu tip saldırıların son bulması için ciddi adımlar atmalarını istiyoruz.”

PDKÎ Politbüro Sekreterliğinin açıklamasının sonunda şöyle denildi; “Kürdistan kamuoyu ve özellikle de şerefli Koya halkından, Koya güvenlik güçlerinin bu saygısızca tavrına karşı sessiz kalmamalarını istiyoruz. Güvenlik güçleri böylesi olaylara sebebiyet verme yerine halkın onurunu korumalıdırlar.”

4 Mart 2015-Dengê Azad/Hewlêr

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.