Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

devrimci demokrat: Efsanelerle, Parlak, içi boş sözlerle gözler boyandı, insanlarımız bu kültürle 'tapınmacı müritler' olarak eğitildi- yetiştirildi ve 'Tek Adam', kültürü tıpkı bir 'kader' gibi insanlarımıza dayatıldı. (Lenin'in 'sosyalistleri' de böyleydi) ...

Ve 'İnsan Tanrılar' çıktı sonunda ortaya. Toplumun bütün kesimlerinin geleceği- kaderi, bu Şeflerin dudaklarının arasından çıkacak 'iki kelimeye bağlandı'. Onlar tanrılaşırken, 'Bizler ise Kullar durmuna düşürüldük!' Böylesi rejimlerde 'demokrasi', 'insan hakları' veya 'farklı düşünce' diye bir şey Olmaz! -devrimci demokrat-

 

Kürdistan Demokrat Partisi (KDP) Kürdistan Bölgesi Başkanı Mesud Barzani’nin başkanlıktaki görev süresinin uzatılması için çalışıyor.

Rûdaw’a konuşan KDP PM Üyesi Mahmud Muhammed, konuyla ilgili hukukçularla görüşmelerinin sürdüğünü, sonuçlandığı takdirde de siyasi tarafların görüşüne sunulacağını söyledi.

Çalışmaların iki formül üzerinden devam ettiği belirtiliyor. Birinci formüle göre anayasa projesi kabul edilecek ve bu şekilde Mesud Barzani 2 dönem daha başkanlık için aday olabilecek. İkinci formül ise 2013’te çıkarılan ve Mesud Barzani’nin görev süresini uzatan yasanın revize edilmesi.
 
Kürdistan İslami Cemaat (Komal) Partisi Lideri Ali Bapir, “Böylesi bir dönemde Mesud Barzani’nin Kürdistan Bölgesi Başkanı olarak kalması zaruridir” diyor.
 
Tarafların başvurabileceği üçüncü bir formül olarak da seçime gidilmesi seçeneği gösteriliyor ancak, Kürdistan Bölgesi’nin içinde bulunduğu savaş hali ve ekonomik krizin buna engel olduğu belirtiliyor.
7 Mart 2015-Erbil (Rûdaw)

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.