Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

Diyarbakır'ın Sur ilçesinde operasyon sona erdi ancak, arama-tarama faaliyetleri bir süre daha devam edecek.  Diğer yandan, Hendekleri kapatma bahanesi ile Yüksekova'da bugünden itibaren operasyon başlatıldı.


Diyarbakır’ın Sur ilçesinde asker ve polisin ortaklaşa yürüttüğü operasyon bugün itibariyle sona erdi.

 

Açıklamayı İçişleri Bakanı Efkan Ala yaptı.

Öte yandan Hakkari’nin Yüksekova İlçesi’nde güvenlik güçleri, hendekleri kapatıp, barikatları kaldırmak için operasyon başlattı. Özel Harekat polisleri ve askeri birlikler, zırhlı araçlar ve kepçelerle İpekyolu Caddesi üzerinde bulunan Esentepe Mahallesi’ne saat 14.00 sıralarında operasyon başlattı.

DİHA'nın haberine göre, Esentepe Mahallesi YSE Kavşağı'nda konuşlandırılan zırhlı araçtan ateş açıldı.

Bu esnada yoldan geçen sivil bir araç kurşunların hedefi oldu.

Kobra tipi zırhlı araçtan açılan ateş sonucu UPS adlı kargo şirketinin minibüsünde bulunan İlhan Engin (27) ve Ferhat Gülseven'in (28) başlarından ağır yaralandı.

Bilinçleri kapalı bir şekilde Yüksekova Devlet Hastanesi'ne kaldırılan gençlerden Engin yaşamını yitirdi, ameliyata alınan Gülseven'in hayati tehlikesi ise devam ediyor.

Asker ve polisin mahalleye girişi sonrası yoğun bir şekilde silah ve patlama sesleri duyuldu. Mahalledeki operasyonun sürdüğü belirtildi.


9 Mart 2016-NerinaAzad

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.