Sitemiz Hakkında

Başından beri teknik sorunlarıyla boğuştuğumuz eski sitemiz, giderek çalışamaz hale getirilmişti. Ne ‘resim’ ekliyebiliyorduk verdiğimiz haberlere, nede ‘Okur Yorumlarını’ yayınlayabiliyorduk.

Yeni sitemizde bütün bu sorunları ortadan kaldırmayı hedefledik. Bu konuda sitemizi yeniden kuran ve kendinden özveride bulunarak katkı sunan Koye Colker arkadaşa öncelikle teşekkürler etmek isteriz.

Artık sitemizde çıkan Haber ve Köşe Yazarlarına okurlarımız ‘yorumlarını’, ‘eleştirilerini’ rahatlıkla ekleyebilecektir.
Hatırlatmaya gerek varmıdır?
Sitemiz; anti-sömürgeci, anti-faşist, anti-emperyalist çizgisini sürdürmeye devam edecektir.
Okurlarımızın ve site misafirlerimizin desteği ile çalışmalarımızı sürdürmeye çalışacağız.

En içten selamlarımızla.

Mayıs 013- devrimcidemokrat.com

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mark Toner, başkent Washington'da düzenlediği günlük basın brifinginde yaptığı konuşmada,
ABD’nin Kürtlere derin bir saygı duyduğunu vurguladı.
 
Mark Toner, başkent Washington'da düzenlenen ‘IŞİD ile Mücadele Küresel Dışişleri Bakanları Toplantısı'nda;
 
"ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson'ın, Kürdistan Başkanlık Divanı Başkanı Fuad Hüseyin’i özel ilgiyle karşıladığı ve Trump yönetimi ile Obama yönetimi arasında bu konuda bir farlılık olup olmadığı" sorusunu şöyle yanıtladı:
 
"İki yönetim arasında karşılaştırma yapmayacağım. Şurası açık ki hem bu yönetim hem de önceki yönetimin Kürt savaşçıların IŞİD’e karşı oynadıkları role ilişkin derin saygıları var. Fedakârlıklarına büyük saygımız var. Ayrıca, yetenekli güçleri ile oynadıkları role büyük saygımız var."devil
 
Washington’da düzenlenen IŞİD karşıtı Küresel Koalisyon ülkelerinin dışişleri bakanları toplantısında Kürdistan adına Başkanlık Divanı Başkanı Fuad Hüseyin katılıyor. ABD Dışişleri Bakanı Tillerson’un yanı sıra Başkan Donald Trump’ın da bir toplantıda Fuad Hüseyin ile yakından ilgilendiği dikkati çekmişti.
 
24 Mart 017-Nerina Azad

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

| |

leftCopyright © Devrimcidemokrat 2013. All Rights Reserved.